کد خبر:147966
پ
وزارت صمت
روابط عمومی وزارت صنعت اعلام کرد

تبریز میزبان سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو کشور

سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

 

*** سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ادامه برنامه جامع وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی‌سازی نیازهای وارداتی صنایع مختلف کشور از جمله صنعت خودرو، برگزاری سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو به میزبانی تبریز در دستور کارقرار گرفت.

در همین راستا و به دنبال برگزاری چندین جلسه کارشناسی با حضور کارشناسان وزارت صمت و نمایندگان انجمن‌های تخصصی صنعتی آذربایجان شرقی، مقرر شد میز کشوری تعمیق تولید داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط، هفدهم آبان‌ماه سالجاری همزمان با مراسم اختتامیه نمایشگاه رینوتکس و با حضور وزیر صمت در تبریز برگزار شود.

 

*** داخلی‌سازی قطعات 

 

پیش از برگزاری این میز تخصصی، شرکت‌های ساپکو، سازه گستر، ایران خودرو و سایپا، مگاموتور و بهمن لیست قطعات دارای شرایط میز سوم را با هماهنگی وزارت صمت اعلام نموده‌اند.

لیست قطعات اعلام‌شده از سوی خودروسازان در اختیار شرکت‌های استانی تولیدکننده قطعات برای داخلی‌سازی قرار می‌گیرد.

انجمن‌های تخصصی همگن قطعه‌سازی، برق و الکترونیک و متالوژی استان موظف به دریافت توانمندی قطعات ساخت داخل از شرکت‌های استانی و برقرای ارتباط میان خودروسازان، تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان قطعات هستند.

برگزاری سومین میز تخصصی صنعت خودرو در آذربایجان شرقی فرصتی مغتنم برای عقد قرارداهای صنعتی بزرگ در این استان است و شرکت‌های بزرگ نظیر ایدم، چرخشگر، موتوژن، پتکو و سمیتکو با توجه به توانمندی خود می‌توانند طرح‌های توسعه محصولات خود را آماده و به متقاضیان جهت عقد قرارداد معرفی نمایند.

 

*** برگزاری اولین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو

 

گفتنی است؛ با برگزاری اولین میز تخصصی تعمیق تولید داخل در صنعت خودرو همزمان با نمایشگاه فرصت‌های تولید داخل و رونق تولید در تیرماه سال جاری قراردادی ۷۴۰ میلیارد تومانی میان خودروسازان و ۳۲ قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی ۳۵ قطعه خودرو منعقد شد که زمینه کاهش ارزبری بیش از ۸۵ میلیون یورو در جلوگیری از واردات این اقلام را فرآهم نمود.

همچنین به دنبال برگزاری دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در شهریورماه سال جاری با انعقاد قرارداد ۱۲۳۰ میلیارد تومانی میان خودروسازان و ۳۶ قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی ۴۲ قطعه خودرو، مقدمات کاهش ارزبری بیش از ۹۱ میلیون یورو در این صنعت فرآهم شد.

شایان ذکر است؛ در راستای اهداف نهضت تولید داخل اولین میز تخصصی تعمیق تولید داخل در صنعت پتروشیمی نیز با امضای تفاهم‌نامه داخلی‌سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در مهرماه سال جاری با انعقاد قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون یورو با ۲ شرکت‌های آذرآب و ماشین‌سازی اراک، برگزار شد.

 

*** ادامه برنامه نهضت ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ادامه برنامه نهضت ساخت داخل با برگزاری میزهای توسعه و تعمیق ساخت داخل تخصصی در صنایع تولید انواع فلزات، مخابرات، برق و الکترونیک، تاسیسات و لوازم خانگی و غیره در ماه‌های آینده تداوم خواهد داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول