کد خبر:148032
پ
رئیس بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی

استفاده اجباری از رمز پویا فعلا مقدور نیست/فعال‌سازی رمز یکبار مصرف توسط ۳۰ بانک کشور

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه اجباری کردن استفاده از رمز پویا در شرایط کنونی مقدور نیست از آغاز فعال‌سازی این رمز توسط ۳۰ بانک خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه اجباری کردن استفاده از رمز پویا در شرایط کنونی مقدور نیست از آغاز فعال‌سازی این رمز توسط ۳۰ بانک خبر داد.

 

** فعالسازی رمز پویا بیش از ۳۰ بانک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود، اظهار داشت:

 هم اکنون بیش از ۳۰ بانک فعال سازی رمز پویا را شروع کرده‌اند، اما به دلیل هوشمند نبودن بسیاری از موبایل‌ها، اجباری‌کردن استفاده ازآن درحال حاضر مقدور نیست.

وی افزود: مسئولیت حفاظت از اطلاعات مشتریان به عهده بانک‌ها بوده و هرگونه ضرر و زیان وارده از این ناحیه به عهده آن‌ها است.

 

** فعال‌سازی توأمان رمز ایستا و رمز پویا

 

رئیس‌کل بانک مرکزی اضافه کرد: بانک‌ها اطلاع‌رسانی در خصوص مزایای استفاده از رمز پویا را آغاز کرده‌اند، در حال حاضر رمز ایستا و رمز پویا توأمان فعال هستند و به همین دلیل مشتریان به دلیل راحتی، ترجیح می‌دهند از رمز ایستا استفاده کنند.

وی تأکید کرد: رمز ایستا بایستی به‌گونه‌ای غیرفعال شود که موجب نگرانی مشتریان، در دریافت روزانه بیش از ۱۰ میلیون خدمت نشود و نیز تعدادی از بانک‌ها هنوز به سرویس شاهکار برای انطباق شماره ملی و موبایل مشتریان خود متصل نیستند.

رئیس شورای پول و اعتبار در ادامه تصریح کرد:

بانک مرکزی ایران به‌موازات اقدامات لازم پیشگیرانه، با رصد مرتب شبکه‌های اجتماعی و پایش درگاه‌های شبکه پرداخت کشور و نیز تعامل با نهادهایی نظیر دادستانی، پلیس فتا و مرکز ماهر، اقدام به مسدودسازی تعداد زیادی سایت جعلی نموده است.

 

*** راه‌اندازی سیستم متمرکز مبتنی بر پیامک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس بانک مرکزی در پایان اظهار داشت:

بانک مرکزی یک سیستم متمرکز مبتنی بر پیامک راه‌اندازی کرده است، اما اتصال کلیه بانک‌ها به آن تا ابتدای دی‌ماه فرصت نیاز دارد که بانک مرکزی اطلاع‌رسانی لازم را در این خصوص انجام خواهد داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =

کلید مقابل را فعال کنید