کد خبر:147998
پ
طرح ملی مسکن
وزیر راه و شهرسازی:

واگذاری ۹۹ساله زمین در طرح ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی از واگذاری ۹۹ساله زمین در طرح ملی مسکن خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از واگذاری ۹۹ساله زمین در طرح ملی مسکن خبر داد.

 

*** نقش بنیاد مسکن در اجرای طرح ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی با بیان این‌ که در طرح ملی مسکن هدف ما، جامعه فاقد مسکن است، اظهار کرد:

ثبت‌نام این طرح از فردا (چهارشنبه) به ۱۰ استان تسری می‌یابد، ساخت‌وسازها در استان‌های مختلف آغاز شده و مسئله مهم این است که جامعه هدف به‌صورت دقیق شناسایی و ثبت‌نام شوند تا اقدامات غربالگری صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که در برخی شهرها کار به خود مردم واگذار می‌شود، افزود:

پروژه‌هایی را به شرکت‌های سازنده واگذار کرده‌ایم و طبق زمانبندی تعیین‌شده، مردم قادرند مسکن خود را در زمان مورد نظر ابتیاع کنند.

وی درباره نقش بنیاد مسکن در اجرای این طرح، تصریح کرد:

عده‌ای از پشتیبان مهندسی بنیاد مسکن و تسهیلات بانکی بهره می‌برند؛ همچنین در برخی شهرها زمین در اختیار مردم گذاشته می‌شود و پروژه‌های نوع سوم توسط شرکت‌های بزرگ احداث و به مردم واگذار می‌شود.

 

*** ساماندهی زمین و مسکن

 

اسلامی، گفت:‌ متأسفانه عده‌ای با نام کارشناس از تریبون‌های مختلف در صداوسیما صحبت می‌کنند؛ اما ما انتظار داریم کسانی که اظهارنظر می‌کنند بر اساس دانسته و اطلاعات واقعی باشد.

 وی با ابراز ما قصد نداریم کار جدیدی انجام دهیم و هرآنچه مدنظر است در قانون طرح ملی مسکن زمین و مسکن به‌وضوح روشن شده است، گفت:

وزارت راه و شهرسازی نیز در این روند دخالت دارد؛ به‌عنوان طرف مشارکت قرارداد را امضا و ضوابط را تعیین می‌کنیم؛ اما نذر نکرده‌ایم زمین را در اختیار عده‌ای کاسب بگذاریم. ما تکلیف قانونی داریم که مردم را خانه‌دار کنیم و لذا وزارت راه طبق شیوه‌نامه در این حوزه مشارکت می‌کند. همچنین در مدلی دیگر زمین را ۹۹ساله واگذار می‌کنیم و بر اساس غربالگری قشر متقاضی، اقدامات نرم‌افزاری را صورت داده تا ارائه مسکن را متناسب با جامعه هدف پیش بریم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار داشت:

برخی توقع دارند وزارت راه زمین را واگذار کند و خودشان اقدام کنند، در حالی که وزارت راه باید اعمال نظارت کند تا مطمئن شود مردم خانه‌دار می‌شوند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید