کد خبر:147951
پ
حمل و نقل کالا
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

شرکت هوشمند حمل و نقل کالا تشکیل می‌شود

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تشکیل شرکت هوشمند حمل و نقل کالا خبر داد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تشکیل شرکت هوشمند حمل و نقل کالا خبر داد.

 

*** ابلاغ بهره‌برداری از شرکت‌های حمل‌ و نقل بزرگ مقیاس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهران قربانی از ابلاغ دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل‌ و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا خبر داد و اظهار داشت:

شرکت حمل‌ و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا با هدف تصدی عملیات حمل‌ و نقل جاده‌ای کالا با رویکرد استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین و سیستم‌های هوشمند برای ارتقای بهره‌وری ناوگان و ایفای نقش مناسب و موثر در حمل‌ونقل جاده‌ای تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه مجوز فعالیت این شرکت از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای صادر می‌شود، افزود:

دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل‌ و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا در هفت ماده تدوین شده و در آن شرایط تشکیل شرکت، الزامات فعالیت، نحوه صدور مجوز فعالیت، تمدید مجوز فعالیت، محدوده و نحوه فعالیت، وظایف و تعهدات شرکت مشخص شده است.

قربانی، خاطر نشان کرد: این گونه شرکت‌های هوشمند در قالب یک شرکت حمل‌ و نقل بین شهری کالا دارای مجوزهای توأمان فعالیت سراسری و بازارگاه الکترونیکی حمل بار و احراز شرایط و الزامات فعالیت مندرج در این ضوابط تشکیل می‌شود.

 

*** ایجاد و بهره‌برداری از مرکز مانیتورینگ

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اظهار داشت:

شرکت حمل‌ و نقل هوشمند متعهد است ظرف مدت حداکثر ۶ ماه از تاریخ اخذ مجوز فعالیت‌، نسبت به ایجاد و بهره‌برداری از مرکز مانیتورینگ و کنترل ناوگان و نصب سامانه هوشمند تعیین موقعیت و ردیابی خودکار ناوگان و سامانه مدیریت سرعت و عملکرد رانندگان اقدام کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، متقاضیان تشکیل شرکت حمل‌ و نقل هوشمند باید درخواست خود را به اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان محل تاسیس شرکت حمل‌ و نقل سراسری ارائه کنند و در صورت احراز شرایط دستورالعمل، مجوز فعالیت صادر می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید