کد خبر:147886
پ
وزیر صنعت در بازدید از پالایشگاه شیر کالا
وزیر صنعت خبر داد:

ابلاغ ماموریت جدید به سازمان توسعه تجارت برای توسعه صادرات به چین

وزیر صنعت با اشاره به فرصت بزرگ بازار چین برای تولیدکنندگان ایرانی از ابلاغ ماموریت جدید به سازمان توسعه تجارت برای اصلاح ساختار این سازمان در راستای توسعه صادرات به چین خبر داد.

وزیر صنعت با اشاره به فرصت بزرگ بازار چین برای تولیدکنندگان ایرانی از ابلاغ ماموریت جدید به سازمان توسعه تجارت برای اصلاح ساختار این سازمان در راستای توسعه صادرات به چین خبر داد.

 

*** بازار چین فرصتی بزرگ برای تولیدکنندگان ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بارز چین برای بهبود و گسترش صادرات به این کشور، اظهار داشت:

برای کسب سهم ایران در بازار چین، نیاز است از پتانسیل‌های مازاد بر کشور از جمله تولیدات صنعتی، کشاورزی، معدنی، نفت، گاز و دارو در راستای صادرات کالا به چین استفاده کرد.

همچنین باید از برخی توانمندی‌های مازاد بر نیاز داخل برای توسعه این بخش بهره برد.

 

*** توسعه صادرات به چین 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صادرات کالای ایرانی به چین در مقایسه با دیگر کشورها چندان رضایتبخش نیست، اضافه کرد:

به سازمان توسعه تجارت ماموریت داده‌ام با عزمی جدی ساختارش را اصلاح کند و در راستای توسعه صادرات به چین با حضور و کمک بخش خصوصی گام بردارد.

رحمانی از تبادل کالا در حوزه تکنولوژی و فناوری به عنوان یکی از زمینه‌های همکاری خوب ایران با چین با توجه به ظرفیت‌های موجود میان دو کشور نام برد و گفت:

صادرات فناوری‌های جدید فرصت جدید و خوبی است؛ ضمن اینکه می‌توان صادرات کالا به این کشور را به صورت سنتی ادامه و تقویت کرد.

 

*** نمایشگاه واردات چین

 

وی با اشاره به حضور ۲۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه واردات چین افزود:

با جهت‌گیری خوب، امسال به تناسب شرایط جدید در نمایشگاه حضور پیدا کردیم به طوری که شرکت‌های فناور و محصولات دانش‌بنیان ایرانی بیشتری در این نمایشگاه حضور یافته‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد:

ترکیب حضور کشورها در این نمایشگاه نشان‌دهنده اهمیت بازار و واردات چین برای آنان است و عرضه این توانمندی‌ها در صحنه تجاری و اقتصادی دنیا از اتفاقات کم‌نظیر است.

رحمانی با اشاره به حضور فعال شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه گفت:

در طول نمایشگاه قراردادهایی میان شرکت‌ها منعقد می‌شود که زمینه را برای همکاری‌های چند جانبه فراهم می‌کند.

 

*** دومین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دومین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین با مشارکت ۱۵۰ کشور از سراسر جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران از  ۱۴ آبان سال جاری با حضور «شی جین پینگ» رئیس‌جمهوری چین در شانگهای آغاز بکار کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید