کد خبر:147790
پ
واحدهای تولیدی
معاون سازمان صنایع کوچک:

روند مثبت نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی در کشور

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از روند مثبت نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی در کشور خبر داد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از روند مثبت نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی در کشور خبر داد.

 

*** روند مثبت نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر مصاحب در آیین آغاز به کار مرکز طراحی و مارکتینگ در تبریز، با بیان این‌که اهداف اصلی این مرکز ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه است، اظهار کرد:

علی‌رغم این‌که مطرح می‌شود که ارتباطی میان صنعت و دانشگاه یا مجموعه‌های دانشی و فناوری و پژوهشی در سطح کشور وجود ندارد، اما این رویکرد به وجود آمده و از این فرصت صاحبان صنایع و دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که در بخش صنعت به سمت استفاده از ظرفیت‌های علمی کشور حرکت کرده‌ایم، گفت:

تجربه نشان داده است که دانشگاه‌ها باید از فرآیند آموزشی و پژوهشی بگذرند و به دوره‌های کارآفرینی وارد شوند؛ خوشبختانه نمونه بارز آن امروز مابین دانشگاه هنر تبریز و شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی اتفاق افتاد.

وی با بیان این‌که طراحی حلقه مفقوده صنعت است، خاطرنشان کرد:

مراکز پژوهشی واحدهای دانش‌بنیان و فناور باید این نقیصه و کاستی را برای واحدهای صنعتی برطرف کنند که خوشبختانه سازمان صنایع کوچک در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه روند روبه رشدی در رفع نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی داریم، گفت:

رویدادهای استارتاپی را در این رابطه شروع کرده‌ایم؛ به طوری‌که در ماه‌های آتی رویداد استارتاپی کفش در آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.

 

*** امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت علوم و وزارت صنعت

 

مصاحب با بیان این‌که با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت علوم و وزارت صنعت، معدن و تجارت فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی عملیاتی می‌شود، افزود:

هدف از امضای این تفاهم نامه کمک به افزایش شناخت اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها از فضای کار، تولید و صنعت، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، استفاده مفید و موثر از امکانات آزمایشگاهی و تجهیزات واحدهای صنعتی و معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهت‌دهی به تحقیقات دانشگاهی و توسعه دانش‌های کاربردی و مورد نیاز صنعت، انتقال و ترویج یافته‌های جدید و شناسایی فناوری‌های مورد نیاز و ارائه پیشنهاد برای تدوین و یا انتقال فناوری واحدهای صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با بیان این‌که برنامه‌های سازمان صنایع در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه و استفاده از محیط‌های فناور گسترده است، بیان کرد:

در ۱۸ و ۱۹ آذرماه دو رویداد بین‌المللی در راستای رفع نیازهای فناورانه در حوزه صنعت در استان البرز برگزار خواهد شد و تمامی صاحبان صنایع می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

وی، تصریح کرد: امید است این مرکز بتواند در رونق تولید و همچنین کمک به صنایع برای ورود به بازارهای جهانی قدم موثری بردارد.

مرکز طراحی و مارکتینگ با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی و دانشگاه هنر اسلامی تبریز در راستای ارائه خدمات به صنایع، شروع به فعالیت کرده و طراحی و توسعه محصول، طراحی بسته‌بندی، طراحی خدمات، طراحی هویت و برندینگ، تبلیغات و نمونه‌سازی سریع از خدمات مرکز طراحی و مارکتینگ هستند.

 

*** اهداف اصلی مرکز طراحی

 

اهداف اصلی مرکز طراحی، ارائه ایده‌های خلاق در طراحی محصولات برای ایجاد ارزش افزوده و خلق طرح‌های نو برای رقابت با نمونه‌های خارجی محصول می‌باشد، پروژه‌های صنعتی در قالب طرح‌های فناورانه از طرف مدیران صنایع در اختیار اعضای هیأت علمی و دانشجویان قرار می‌گیرد و پس از طی مراحل تحقیق و توسعه محصول در مرکز برای تولید به واحدهای صنعتی فرستاده می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران سه طرح شامل آزمایشگاه کالیبراسیوت، مرکز طراحی و مارکتینگ و مرکز تحقیقات استاندارد پای ایرانی سازمان صنایع کوچک در راستای ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه افتتاح شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول