کد خبر:147653
پ
در حاشیه نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

قطع یارانه نقدی ۲۵۰ هزار خانوار پردرآمد کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قطع یارانه نقدی ۲۵۰ هزار خانوار پردرآمد کشور خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قطع یارانه نقدی ۲۵۰ هزار خانوار پردرآمد کشور خبر داد.

 

*** قطع یارانه نقدی ۲۵۰ هزار خانوار پردرآمد کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

از آنجایی که به دلیل فشار نظام سلطه، شرایط زندگی طبقه متوسط و پایین جامعه مطلوب نیست حذف یارانه پردرآمدها با احتیاط کامل انجام می‌شود به همین دلیل صدک‌هایی از دهک نخست درآمدی مشمول اجرای این قانون شدند و به تدریج و ماهانه با بررسی دقیق تر و ضریب خطای کم بر تعداد آن افزوده می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: بیش از ۲۵۰ هزار خانوار از مجموع خانوارهای دهک نخست درآمدی کشور در جریان حذف یارانه قرار گرفتند که پس از حذف، حدود ۲۰ هزار شکایت به مراکز پیشخوان و سایت موردنظر واصل شد. این شکایت ها بررسی خواهد شد و در صورتی که پس از بررسی درستی ادعا ثابت شود، یارانه مجدد برای فرد واریز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اجرای برنامه اشتغال روستایی از سال ۹۶، گفت:

طرح اشتغال پایدار روستایی در شرایط فعلی، کمک شایانی به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و بخش‌های کمتر از ۱۰ هزار نفر کرده است که در این طرح با کسب مجوز از مقام معظم رهبری و با استفاده از ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی و تبدیل آن به ریال و ارائه آن به صندوق توسعه ملی، امکان تامین تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال کارآفرینان فراهم شد.

 

*** سهم اشتغال روستایی در اشتغال کشور

 

شریعتمداری، اظهار کرد: در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی محدودیت هایی وجود داشت که با همکاری فراکسیون اشتغال مجلس و حمایت رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم برای رفع آنها انجام گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با بیان اینکه با طرح اشتغال پایدار روستایی، سهم اشتغال روستایی در اشتغال کشور از ۳ درصد به ۲۳ درصد ارتقا یافت، اظهار کرد:

با کمک نمایندگان و در جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طرح مذکور اصلاح شد امیدواریم با تصویب آن در مجلس اختیارات دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها افزایش می‌یابد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید