کد خبر:147630
پ
تدوین برنامه ۰۹۹
وزیر نیرو:

تدوین برنامه ۰۹۹ تا تابستان سال ۹۹

وزیر نیرو از تدوین برنامه ۰۹۹ تا تابستان سال ۹۹ خبر داد.

وزیر نیرو از تدوین برنامه ۰۹۹ تا تابستان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** تدوین برنامه ۰۹۹ تا تابستان سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

براساس این برنامه در تلاشیم تا برای تابستان سال آینده هیچگونه کمبودی در تامین انرژی بخش‌های مختلف نداشته باشیم و در کنار تامین نیاز داخل، شاهد استمرار صادرات انرژی به کشورهای همسایه باشیم.

وزیر نیرو، ادامه داد: اکنون حدود ۲۶ میلیارد مترمکعب از حجم ۵۰ میلیارد مترمکعبی مخازن سدهای کشور پر است و حجم قابل ملاحظه‌ای از ظرفیت سدها برای کنترل سیلاب‌های احتمالی آماده شده است.

وی،تاکید کرد: در این میان رهاسازی از سدها با همکاری نزدیک با سازمان هواشناسی و به اتکای پیش‌بینی‌های صورت گرفته ادامه دارد تا در این میان لطمه‌ای به نیازهای ضروری از جمله مصارف آب شرب وارد نشود.

اردکانیان با تاکید بر اینکه برای پیک تابستان سال آینده برنامه‌ای تحت عنوان ۰۹۹ تدوین شده است، گفت: این برنامه به معنای خاموشی صفر برای تابستان سال آینده است.

 

*** لایروبی ۷۶۰ کیلومتر از رودخانه‌های اصلی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان با اشاره به اینکه تاکنون ۷۶۰ کیلومتر از رودخانه‌های اصلی کشور لایروبی و کناره‌بندی شده است، اظهار کرد:

اجرای این مهم برای یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر از رودخانه‌های کشور نیز برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم شرایط دولت نیز به گونه‌ای باشد که منابع مالی لازم برای اجرای این مهم فراهم شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید