کد خبر:147441
پ
لزوم حمایت از فعالیت‌های استارت‌آپی
مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صمت:

لزوم اکتشافت جدید معدنی در سطح کشور/ استقبال وزارت صمت از فعالیت‌های استارت‌آپی در حوزه معدنی کشور

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صمت با تاکید بر لزوم اکتشافت جدید معدنی در سطح کشور از استقبال وزارت صمت از فعالیت‌های استارت‌آپی در حوزه معدنی کشور خبر داد.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صمت با تاکید بر لزوم اکتشافت جدید معدنی در سطح کشور از استقبال وزارت صمت از فعالیت‌های استارت‌آپی در حوزه معدنی کشور خبر داد.

 

*** لزوم حمایت از فعالیت‌های استارت‌آپی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسدالله کشاورز در همایش کرومیت «مجموعه رویدادهای ایده‌گرد بوت کمپ معدن/اکتشاف» که در راستای معرفی شتاب‌دهنده سی سوتک در سالن قلم مرکز همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی برگزار شد، اظهار داشت:

استارت‌آپ‌ها در هر حرکت اقتصادی مثمر ثمر هستند و امیدواریم با حمایت از این گونه حرکت‌ها گام‌های موثری در بخش‌های اقتصادی کشور برداریم.

 

*** پروانه های اکتشافی یا بهره‌برداری صادره فقط ۷ درصد از مساحت کشور را پوشش می‌دهد

 

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس ملی زمین در برزیل در سال ۱۹۹۲ افزود:

در آن کنفرانس توسعه پایدار را به رفع نیازهای نسل حاضر با توجه به تامین نیازهای نسل آینده تعریف کردند و ما نیز باید در برنامه‌ریزی‌ها ضمن رفع نیازهای حال جامعه نیم‌نگاهی نیز به نیازهای نسل آینده داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همیشه از بخش معدن می‌خواهند که ذخایر را برای نسل آینده نگه دارند، گفت:

ما در شرایط فعلی نیز نیاز بسیار بالایی داریم و با توجه به شرایط کنونی کل پروانه‌های اکتشاف یا بهره‌برداری صادره در سطح کشورمان فقط ۷ درصد از مساحت کشور و سطح عرصه‌های مملکت را پوشش داده است و ما نیز داریم که ۹۳ درصد باقیمانده را تحت پوشش عملیات قرار دهیم تا بتوانیم در آینده‌ای نه چندان دور برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی‌مان به ذخایر خوبی دست یابیم.

 

*** نقش روشن استارت‌آپ‌ها در حوزه معدنی کشور

 

کشاورز با تاکید بر نقش روشن استارت‌آپ‌ها و فعالیت‌های استارت‌آپی در این حوزه تصریح کرد:

سیستم‌های استارت‌آپی ایده‌های خلاقی است که توسط مجموعه‌های دانش‌بنیان و افکار خلاقانه شکل می‌گیرد و مجموعه سی سوتک در این حوزه گام برداشته است و فعالیت این بوت کمپ می‌تواند برای هر برنامه‌ریزی انجام شده در آینده موثر و کمک کننده باشد.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برای هر فعالیتی از وجود و ایده استارت‌آپ‌ها می‌توان استفاده کرد، گفت:

وب‌سایت‌ها و اپلیکشن‌های مختلفی که در سطح جامعه فعالیت دارند، گواه این موضوع است.

کشاورز با اشاره به طراحی سامانه وزارت صمت برای ثبت و صدور پروانه‌ها، بیان کرد:

این یک اقدام دانش‌بنیان بود که سبب حذف بسیاری از فعالیت‌های زائد و شفاف‌سازی شد.

 

*** حفظ منابع طبیعی و محیط زیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صمت در پایان با تاکید بر ضرورت توجه به نکات زیست‌محیطی در فعالیت‌های معدنی، اظهار داشت:

با ایجاد استارت‌آپ‌ها حفظ منابع طبیعی و محیط زیست نیز در راس کارها در انجام حفاری‌ها، نمونه‌گیری‌ها و عملیات اکتشاف ابتدایی قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید