کد خبر:147352
پ
تولید گوشت
روابط عمومی مرکز آمار ایران:

کاهش ۲۲ درصدی تولید گوشت در تابستان ۹۸

روابط عمومی مرکز آمار ایران از کاهش ۲۲ درصدی تولید گوشت در تابستان ۹۸ خبر داد.

روابط عمومی مرکز آمار ایران از کاهش ۲۲ درصدی تولید گوشت در تابستان ۹۸ خبر داد.

 

*** آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گزیده نتایج فصل تابستان آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت‌قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فصل تابستان ١٣٩٨ جمعاً ٧٧ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با۴٣,٣ هزار تن، ۵۶.٢ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ٢۵.٧ هزار تن، بز و بزغاله با ۶.١ هزار تن و سایر انواع دام‌ها با ١.٩ هزار تن، به‌ترتیب ٣٣.٣ درصد، ٧.٩ درصد و ٢.۶ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** کاهش ۲۲ درصدی تولید گوشت در تابستان ۹۸

 

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در تابستان سال ۱۳۹٨ با عملکرد فصل مشابه سال ۱۳۹٧ نشان‌دهنده کاهش ٢٢ درصدی مقدار تولید گوشت‌قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. کاهش مقدار تولید گوشت‌قرمز نسبت به فصل مشابه سال قبل برای گوسفند و بره ٢١ درصد، برای بز و بزغاله ٢۶ درصد و برای گاو و گوساله ٢٣ درصد بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نتایج حاصل از این طرح نشان می‌دهد که تولید گوشت‌قرمز در کشتارگاه‌ها در فصل تابستان نسبت به فصل بهار همین سال بیش از ١٣ درصد افزایش داشته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید