کد خبر:147309
پ
کاغذهای وارداتی
معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور به خبرگزاری صنایع خبر داد:

ترخیص ۱۴۰۰۰ کانتیر ظرف ۱۲ روز از بنادر و گمرکات کشور / تسهیلات گمرک برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی جواب داد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور با اعلام ترخیص ۱۴۰۰۰ کانتیر ظرف ۱۲ روز از بنادر و گمرکات کشور، تسهیلات گمرک برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی را مثبت ارزیابی کرد.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک کشور با اعلام ترخیص ۱۴۰۰۰ کانتیر ظرف ۱۲ روز از بنادر و گمرکات کشور، تسهیلات گمرک برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی را مثبت ارزیابی کرد.

 

*** تسهیلات گمرک برای ترخیص کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد جمال ارونقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری با اعلام این خبر، اظهار داشت:

بیشتر کالاهای ترخیص شده از کالاهای اساسی و ضروری کشور، مواد اولیه و ماشین‌آلات مورد نیاز بخش تولید کشور بوده که می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد.

وی در ادامه پیرامون اقدامات تسهیل‌گر گمرک برای ترخیص فوری کالاهای اساسی، به چند اقدام اشاره کرد.

تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان کلیۀ سازمان‌های مرتبط با تجارت خارجی از جمله گمرک ایران، بانک مرکزی، وزارت صمت، جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارائی و اجرای مصوبات کارگروه کاهش رسوب کالا در بنادر و گمرکات از جمله اقدامات انجام شده برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی، و کاهش رسوبات کالا در بنادر و گمرکات است.

 

*** اجرای مصوبات کارگروه هماهنگی‌های تجاری متشکل

 

وی در ادامه اجرای مصوبات کارگروه هماهنگی‌های تجاری متشکل از نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارائی (گمرک جمهوری اسلامی ایران)، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و اقدام درخصوص مصوبات کارگروه اشاره شده از جمله نحوۀ اقدام جهت خروج ضایعات کالاهای موجود در اماکن گمرکی، مناطق آزاد و ویژۀ اقتصادی، ترخیص کالاهای موضوع ثبت سفارش‌های موضوع بند یک مصوبه ۸۱۸۴۰ مورخ ۲۱/۶/۹۷ برای مواردی که دارای اظهارنامه و درحین انجام تشریفات گمرکی بودند را از جمله اقدامات انجام شده دیگر برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی، و کاهش رسوبات کالا در بنادر و گمرکات است.

 

*** موافقت گمرک با ترخیص درصدی اقلام واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی

 

وی در ادامه تصویب و ابلاغ پیشنهادات گمرک ایران در کارگروه ستاد تنظیم بازار در راستای کاهش رسوب کالا و اعمال مصوبات مرجع اعلام شده در گمرکات کشور را از جمله اقدامات انجام شده برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی، و کاهش رسوبات کالا در بنادر و گمرکات کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فنی گمرک کشور در پایان گفت:

موافقت گمرک با ترخیص درصدی اقلام واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی که در صف تامین ارز بانکی بوده را از جمله اقدامات انجام شده برای تسهیل ترخیص کالاهای اساسی، معرفی کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید