کد خبر:147326
پ
احداث آزادراه باکو به رشت
وزیر راه و شهرسازی:

آزادراه باکو به رشت و اردبیل احداث می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از احداث آزادراه باکو به رشت و اردبیل خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از احداث آزادراه باکو به رشت و اردبیل خبر داد.

 

*** آزادراه باکو به رشت و اردبیل احداث می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی درخصوص دستاوردهای اجلاس کشورهای غیرمتعهد در کشور آذربایجان، اظهار داشت:

در حاشیه اجلاس کشورهای غیرمتعهد که رئیس‌جمهوری ایران نیز در آن حضور داشت، مذاکراتی با همتایان خود در آن کشورها داشته‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی، افزود:

به نظر می‌رسد سطح ارتباطات ایران با کشور آذربایجان به بهترین سطح خود رسیده و این جزو پیشرفت‌های دیپلماسی کشور است، سطح تعاملات ارتقا یافته و تفاهمات و توافقات دو کشور در حیطه همکاری‌های فضایی بهتر و صمیمی‌تر شده است.

وی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در سه فصل با کشور آذربایجان گفت و گو کرد که یکی از موارد موضوع تعاملات ریلی است که آستارا ایران به کشور آذربایجان متصل شود، این مسیر تا رشت ادامه یافته و در حال حاضر آنها خواهان تداوم این خط ریلی از رشت به آستارا هستند و اینکه سریع‌تر انجام گیرد.

 

*** پروژه‌های مشترک ایران و آذربایجان

 

اسلامی، ادامه داد: در این زمینه روی ترمینالی به نام آستارا – آستارا کار شده بود که بار تا آستارا ایران رسانده شود و از آنجا توسط قطارهای کشور آذربایجان حمل شود. در حاشیه ای اجلاس بر گسترش این ترمینال توافق شد که یکی از پروژه‌های مشترک ما با کشور آذربایجان به شمار می‌آید.

وی در خصوص دیگر پروژه‌های مشترک، گفت:

کشور آذربایجان یک اتوبان از باکو به آستارا احداث کرده است که به وسیله آن مسیری ۵ ساعته به ۲.۵ ساعت کاهش یافت، قرار است این اتوبان به جاده اردبیل و رشت متصل شود و در مسیر آن برای ساخت یک پل روی رودخانه توافق شده و یکی از اقدامات مشترک دو کشور ساخت پل است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار داشت:

در زمینه حجم تبادلات و همکاری‌ها با کشور آذربایجان، رشد قابل ملاحظه‌ای را شاهد هستیم، حجم باری که در آستارا جا به جا شده نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد نشان می‌دهد در این اجلاس بر سر این سه موضوع توافق شده تا با سرعت بخشی، اقدامات گسترده‌تری بین دو کشور انجام گیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید