کد خبر:147262
پ
جزئیات طرح اقدام ملی مسکن
وزیر راه و شهرسازی:

طرح‌های ویژه وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن کارمندان و کارگران/ شروط ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح‌های ویژه وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن کارمندان و کارگران، شروط ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن را تشریح کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح‌های ویژه وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن کارمندان و کارگران، شروط ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن را تشریح کرد.

 

*** شروط ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در خصوص شروط ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت:

تاهل، سابقه سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن و همچنین بهره‌ نگرفتن از امکانات و تسهیلات دولتی در خرید واحدهای مسکونی از جمله شروط ثبت‌نام در این طرح است.

وی در خصوص زمان آغاز ثبت‌نام این طرح نیز اظهار داشت:

معرفی سامانه بنابر وعده‌ای که اعلام شد در ۱۵ آبان انجام می‌شود و در همان روز پذیرش در ۱۰ استان آغاز خواهد شد.

اسلامی با یادآوری این مطلب که آغاز طرح اقدام ملی مسکن در کلانشهرها و از جمله تهران با حضور رئیس‌جمهور در ماه‌های گذشته آغاز شد، توضیح داد:

در شهرهای جدید اقدامات احداث حدود ۶۷ هزار واحد طرح اقدام ملی آغاز شده است و در شهرهای جدید پیرامون کلانشهرها که جامعه هدف این شرکت است زمین در اختیار پروژه طرح اقدام ملی قرار می‌گیرد تا جامعه هدف این طرح بتوانند بهره‌مندی لازم را در خصوص رفع نیاز مسکن داشته باشند.

 

*** سه شرط برای ثبت‌نام مدنظر است

 

به گفته وی تمامی تلاش در طرح اقدام ملی مسکن این است که زندگی مردم در واحدهای مسکونی و در محلات‌شان مناسب و مطلوب باشد.

پیش از این چهار شرط برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن اعلام شده بود که عبارت بودند از تأهل، نداشتن مالکیت خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه‌دار و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا؛ به این ترتیب با اعلام وزیر سه شرط در حال حاضر برای ثبت‌نام مدنظر سیاست‌گذار است.

این مقام مسئول و سیاست‌گذار با تاکید بر اینکه مجموع اقدامات اشاره شده با هدف جریان‌سازی ساخت مسکن و کسب اطمینان و اعتماد مردم برای ساخت مسکن در مناطق شهری است، گفت:

احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ و همچنین سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

در نظر داریم تا این تعداد را به رقم ثابت در سال برسانیم و در دولت‌های آینده این طرح ادامه یابد.

وی همچنین گفت: در نظر است تا در برخی از مناطق مستعد زمین به صورت گروهی در اختیار متقاضین قرار گیرد تا متقاضیان خود به صورت گروهی اقدام به ساخت‌وساز کنند.

 

*** طرح‌های ویژه وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن کارمندان و کارگران

 

محمد اسلامی پس از تشریح شروط ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن و در بخش دیگری از سخنانش گفت:

تفاهم‌نامه‌هایی با بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام‌خمینی(ره)، وزارت آموزش و پرورش، وزارت دفاع و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای خانه‌دار شدن شاغلان آنها امضا شد و وزارت راه برای سایر نهادها و سازمان‌ها آماده همکاری در خصوص طرح مسکن است.

 

*** امضای تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان و آغاز پروژه مشترک با آن بنیاد، اظهار کرد:

با وزارت کار نیز برای مسکن کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد.

بر این اساس در حال مذاکره با این وزارتخانه هستیم تا بتوانیم زمین را در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانند جامعه کارگری و بازنشستگان را تحت پوشش این طرح و تامین مسکن قرار دهند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید