کد خبر:147197
پ
میزان استخراج سنگ آهن
مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرد

تغییرات قیمت ۲۴کالای خوراکی در مهر ۹۸

مرکز آمار ایران در گزارشی تغییرات قیمت ۲۴کالای خوراکی در مهر ۹۸ را اعلام کرد.

مرکز آمار ایران در گزارشی تغییرات قیمت ۲۴کالای خوراکی در مهر ۹۸ را اعلام کرد.

 

*** بررسی قیمت اقلام خوراکی در مهر ماه سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی قیمت اقلام خوراکی در مهر ماه سال ۹۸ به استناد گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، نرخ برنج ایرانی درجه یک و برنج خارجی درجه یک نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰.۲ کاهش و ۱.۴ درصد افزایش یافته است در حالی‌که نسبت به مهر ماه سال گذشته به ترتیب رشد ۵۴ درصد و ۳.۶ درصدی داشته است.

بررسی قیمت گوشت نیز نشان می‌دهد که نرخ گوشت گوسفند، گوشت گاو یا گوساله و مرغ ماشینی به ترتیب نسبت به ماه قبل ۲ درصد و ۲.۱ درصد و ۴.۴ درصد کاهش یافته است؛ همچنین نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب ۶۸.۵ درصد، ۵۱.۱ درصد و ۳۳.۶ درصد رشد قیمت داشته‌اند.

نرخ تخم مرغ ماشینی در مهر ماه نسبت به شهریور ماه ۰.۱ درصد و نسبت به مهر ماه سال قبل ۱۰.۷ درصد کاهش داشته است.

همچنین قیمت روغن مایع نسبت به شهریور ماه ۱.۴ درصد و نسبت به مهر ماه ۱۸.۱ درصد افزایش یافته است.

 

*** بررسی تغییرات قیمت اقلام لبنی 

 

در بخش لبنیات نیز، نرخ شیر، ماست، پنیر ایرانی و کره پاستوریزه طی یک ماه گذشته با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند به گونه‌ای که به ترتیب ۲.۱ درصد، ۰.۶ درصد، ۲.۴ و ۱.۳ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

نرخ این محصولات نسبت به مهر ماه سال گذشته به ترتیب ۶۱.۳ درصد، ۳۷.۲ درصد، ۴۰.۱ درصد و ۵.۹ درصد با رشد قیمت مواجه بوده‌اند.

بررسی نرخ میوه نیز نشان می‌دهد که قیمت موز، سیب درختی زرد و پرتقال محصول داخل نسبت به شهریور ماه ۹.۱ درصد، ۱۷.۲ درصد و ۳۹.۲ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

نرخ این ۳ محصول نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب ۸.۳ درصد افزایش، یک درصد کاهش و ۵.۳ درصد رشد کرده است.

قیمت صیفی‌جات نیز در مهر ماه نسبت به شهریور ماه کاهشی بوده است به گونه‌ای که نرخ گوجه‌فرنگی، سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۱۴.۹ درصد، ۲۳.۸ درصد و ۴.۹ درصد کاهش یافته است.

برای نرخ این سه محصول نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب برای گوجه‌فرنگی ۴۲.۳ درصد کاهش و برای سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۴.۸ درصد و ۲۹.۱ درصد رشد قیمت ثبت شده است.

اما نرخ خیار در مهر نسبت به شهریور ماه ۲۷.۷ درصد و نسبت به مهر سال قبل ۷۳.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

*** بررسی تغییرات قیمت حبوبات

 

برای قیمت حبوبات نیز در مهرماه نسبت به شهریورماه در دو محصول لوبیا چیتی و عدس به ترتیب کاهش ۰.۲ درصد و رشد ۱.۹ درصد ثبت شده است.

نرخ این دو محصول نسبت به مهر ماه سال قبل به ترتیب ۲۵.۱ درصد و ۱۶.۴ درصد رشد داشته است.

نرخ قند و شکر نیز در مهر ماه نسبت به شهریور ماه به ترتیب با کاهش ۰.۶ درصد و رشد ۱.۵ درصد مواجه بوده است؛ البته نرخ این دو محصول نسبت به مهر ماه سال قبل ۴۵.۷ و ۴۶.۴ درصد رشد داشته است.

 

به گزارش خبرگزاریی صنایع، قیمت رب گوجه فرنگی و چای بسته‌ای خارجی نیز نسبت به شهریور ماه به ترتیب ۶.۸ درصد کاهش و ۲.۶ درصد افزایش داشته و نسبت به مهر ماه سال قبل ۱۵.۴ درصد و ۸۷.۷ درصد افزایش داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید