کد خبر:147171
پ
هپکو
رئیس سازمان خصوصی‌سازی:

سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند/ هپکو در آستانه واگذاری به بخش خصوصی

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این‌که سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند از واگذاری این گروه صنعتی به بخش خصوصی درآینده‌ای نزدیک خبر داد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این‌که سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند از واگذاری این گروه صنعتی به بخش خصوصی درآینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا صالح در مورد مجمع عمومی فوق‌العاده هپکو که قرار بود امروز (۹ آبان ۹۸) در تهران برگزار شود، اظهار داشت:

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت هپکو به عقب افتاد و با تنفس ۱۰ روزه کاری همراه شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تأکید کرد:

ان‌شاءالله در مجمع آینده در مورد هپکو تصمیم می‌گیریم و این شرکت از خریداران قبلی (هیدرو اطلس) خلع ید شده و هپکو، در شرف واگذاری به بخش خصوصی است.

 

*** تنفس ۱۰ روز کاری مجمع عمومی عادی هپکو

 

بر اساس این گزارش، امروز مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو، قرار بود ساعت ۱۰ در محل دفتر مرکزی این شرکت در تهران برگزار شود که با اعلام یکی از مدیران شرکت، مجمع عمومی با ۱۰ روز کاری تنفس روبه‌رو شد.

مدیر منابع انسانی دفتر مرکزی هپکو به در این خصوص، اظهار داشت:

با توجه به اینکه سهامدار عمده هپکو، یعنی سازمان خصوصی‌سازی ۶۰٫۷۲ درصد سهام را در اختیار دارد و قرار بود این سهام از سازمان خصوصی‌سازی و از طریق فرابورس به بخش خصوصی منتقل شود که تا این تاریخ انجام نشده و بنابراین مجمع با ۱۰ روز کاری با تنفس همراه شد.

 

*** تاریخچه واگذاری هپکو به بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت هپکو اولین بار در سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و سهامدار عمده آن شرکت واگن‌سازی کوثر با ۶۰٫۷۲ درصد سهام بود که بعداً به علت ایفا نکردن تعهدات این خریدار خلع ید شده و خریدار دوم شرکت هیدرواطلس جایگزین شد که خریدار دوم هم به دلیل توانمند نبودن در ایفای تعهدات خود براساس وکالت‌هایی که به سازمان خصوصی‌سازی داده بود، خلع ید شده و در نهایت سهام عمده این شرکت به سازمان خصوصی‌سازی به نمایندگی از دولت برگشت داده شد، اما طبق قانون ۶۰٫۷۲ درصد سهام این شرکت باید از طریق فرابورس به بخش خصوصی دارای اهلیت واگذار شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید