کد خبر:147083
پ
خرید حمایتی
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صمت:

بازار گوشت با هیچ مشکلی رو‌به‌رو نیست/ عرضه ۵ تا ۶ هزار تن گوشت وارداتی به بازار با هدف تنظیم بازار

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صمت با اشاره به این که بازار گوشت در کشور با هیچ مشکلی رو‌به‌رو نیست عرضه ۵ تا ۶ هزار تن گوشت وارداتی به بازار با هدف تنظیم بازار خبر داد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صمت با اشاره به این که بازار گوشت در کشور با هیچ مشکلی رو‌به‌رو نیست عرضه ۵ تا ۶ هزار تن گوشت وارداتی به بازار با هدف تنظیم بازار خبر داد.

 

*** تصمیم ستاد تنظیم بازار برای مدیریت بازار گوشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کلامی با اشاره به تصمیم ستاد تنظیم بازار برای مدیریت بازار گوشت، اظهار داشت:

حجم ذخایر گوشت شرکت پیشتیبانی امور دام بیش از ۴۰ هزار تن است و در این راستا عملیات عرضه با نظر سازمان دامپزشکی در حال انجام است.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با اشاره به اینکه بازار گوشت به تعادل رسیده و اتفاقا بررسی‌ها نشان می‌دهد ادامه این روند زمینه را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز فراهم خواهد کرد، گفت:

خوشبختانه افزایش قابل توجه تولید و عرضه دام داخلی سبب شده است، بازار گوشت با کاهش محسوس قیمت‌ها مواجه شود.

 

*** عرضه گوشت‌های وارداتی

 

به گفته کلامی عرضه گوشت‌های وارداتی با هدف تامین نیاز مصرف‌کنندگان عمده این ماده غذایی نیز در دستور کار است و ستاد تنظیم بازار با هدف پیشگیری از بروز مشکل، حساسیت ویژه‌ای نسبت به زمان عرضه گوشت‌های وارداتی با توجه به تاریخ تولید و تاریخ انقضا دارد.

وی اضافه کرد: این حساسیت با هدف ممانعت از عرضه گوشت غیر استاندارد صورت می‌گیرد از این رو سازمان دامپزشکی و شرکت پشتیبانی امور دام و سایر مراجع قانونی موضوع را به صورت دقیق رصد می‌کنند تا گوشت استاندارد به دست مصرف‌کننده برسد.

به گفته مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، با تدابیر اتخاذ شده، بازار گوشت حتی در ماه‌های پایانی سال با هیچ مشکلی روبرو نیست و اقدامات لازم برای تامین بازار گوشت از همین حالا انجام گرفته است.

کلامی تاکید کرد: میزان تولید و حجم ذخایر گوشت، هر دو نشان‌دهنده موقعیت با ثبات در بازار این کالای مهم سبد غذایی خانوار است.

 

*** قیمت دام زنده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در پایان اظهار داشت:

در هفته‌های اخیر قیمت دام زنده سبک از حدود ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان به محدوده ۴۲ هزار تومان و قیمت دام سنگین زنده از حدود ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان به ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان رسیده است که این موضوع سبب کاهش قیمت گوشت بسته‌بندی در فروشگاه‌ها شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید