کد خبر:146968
پ
اموال غیرتولیدی خودروسازان
دبیر انجمن خودروسازان در واکنش به اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی:

صنعت خودرو کشور در مقایسه با دیگر صنایع داخلی، صنعتی سربلند است زیرا این صنعت تمام استانداردهای اروپایی را رعایت کرده و سازمان ملی استاندارد نیز گواه این ادعا است

دبیر انجمن خودروسازان در واکنش به اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی، صنعت خودرو کشور را در مقایسه با دیگر صنایع داخلی، صنعتی سربلند دانست که موفق شده تمام استانداردهای اروپایی را رعایت کند و سازمان ملی استاندارد نیز گواه این ادعا است.

دبیر انجمن خودروسازان در واکنش به اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی، صنعت خودرو کشور را در مقایسه با دیگر صنایع داخلی، صنعتی سربلند دانست که موفق شده تمام استانداردهای اروپایی را رعایت کند و سازمان ملی استاندارد نیز گواه این ادعا است.

 

*** صنعت خودرو ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری در واکنش به اظهارات اخیر رئیس بانک مرکزی که صنعت خودروسازی را صنعتی فشل و ناکارآمد عنوان کرده بود، گفت:

اگر قرار باشد مقایسه‌ای میان صنعت خودروی کشور با بزرگان این صنعت در دنیا صورت گیرد، کاملاً طبیعی است که صنعت خودروی کشور در این زمینه به فعالیت بیشتری احتیاج دارد، اما صنعت خودرو کشور در مقایسه با دیگر صنایع داخلی سربلند است.

وی در ادامه پیرامون ادعای خود تصریح کرد:

صنعت خودرو کشور در مقایسه با دیگر صنایع داخلی سربلند است زیرا این صنعت تمام استانداردهای اروپایی را رعایت کرده و سازمان ملی استاندارد نیز گواه این ادعا است.

 

فروش اموال غیرتولیدی خودروسازان

 

*** افزایش قیمت در صنعت خودرو

 

نعمت‌بخش در ادامه با اشاره به اظهارات رئیس بانک مرکزی که صنعت‌خودرو کشور را متهم به افزایش قیمت‌های بی‌اساس کرده بود، گفت:

رئیس ‌کل بانک مرکزی از اعضای هیأت دولت است و به همین منظور ایشان حتماً در جریان قیمت‌گذاری دستوری خودرو در کشور هستند.

تمام قیمت‌هایی که بر محصولات تولیدی داخل کشور لحاظ می‌شود بر اساس محاسبات سازمان حمایت صورت گرفته است.

همچنین لازم به توضیح است که بررسی محاسبات سازمان حمایت حاکی از زیان ده بودن صنعت خودروی کشور است.

 

*** دولت باید به صنعت خودرو کمک کند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن خودروسازان در پایان با تأکید بر اینکه تمام مشکلات، افت تولیدها و زیان‌ها در صنعت خودروسازی کشور به دلیل همین قیمت‌گذاری‌ها است، گفت:

این قیمت‌گذاری از سال گذشته تاکنون موجب زیان هزاران میلیارد تومانی در صنعت‌خودرو کشور شده است و به همین دلیل امیدواریم که دولت با پرداخت کمک ‌زیان به خودروسازان این صنعت را یاری کند.

خودروسازان با گرفتن این مبلغ می‌توانند بدهی خود را با قطعه‌سازان تسویه کنند که در این صورت قطعه‌سازان نیز با تولید قطعه با کیفیت موجب شوند تا صنعت خودرو جان تازه‌ای بگیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید