کد خبر:146856
پ
میزان نرخ بیکاری
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران

نرخ بیکاری استان تهران در تابستان سال ۹۸/ کاهش ۲٫۶ درصدی نرخ بیکاری در این استان

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ضمن اعلام نرخ بیکاری استان تهران در تابستان سال ۹۸ از کاهش ۲٫۶ درصدی نرخ بیکاری در این استان خبر داد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ضمن اعلام نرخ بیکاری استان تهران در تابستان سال ۹۸ از کاهش ۲٫۶ درصدی نرخ بیکاری در این استان خبر داد.

 

*** نرخ بیکاری استان تهران در تابستان سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مسعود افشین نرخ بیکاری استان تهران در تابستان سال ۹۸ را ۰.۳ درصد بیشتر از متوسط کشور اعلام کرد و اظهار داشت:

نرخ بیکاری افراد ۱۵ ساله و بیش‌تر استان تهران در تابستان ۱۳۹۸برابر ۱۰.۸ درصد اعلام شد که ۰.۳ درصد بیش از این نرخ در کشور است.

از آنجا که این نرخ به صورت برآوردی است، بنابراین، با اطمینان ۹۵ درصد می‌توان گفت میان ۹.۲ تا ۱۲.۳ درصد از جمعیت فعال ۱۵ ساله و بیشتر (شاغل و بیکار) استان تهران بیکار بوده‌اند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، افزود:

بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال ١٣٩٧ به میزان ۲.۶ درصد کاهش یافته است.

 

*** فعال‌بودن جمعیت ۱۵ ساله‌های استان تهران در فعالیت‌های اقتصادی

 

وی با تاکید بر فعال‌بودن جمعیت ۱۵ ساله‌های استان تهران در فعالیت‌های اقتصادی، تصریح کرد:

در تابستان ١٣٩٨، به میزان ۴۳.۳ درصد جمعیت ۱۵ ساله و بیش‌تر استان تهران از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند ضمن آنکه این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (تابستان ١٣٩٧) به میزان ۰.۱ درصد افزایش داشته است.

این درحالی است که نرخ مشارکت اقتصادی افراد ١۵ ساله و بیش‌تر در کشور ۱.۶ درصد بیشتر و برابر ۴۴.۹ درصد اعلام شده است.

افشین یادآور شد: بر اساس بررسی‌‌های به عمل آمده، به دلیل تحولات اجتماعی صورت گرفته در زمینه سن ورود به بازار کار در سال‌های اخیر در کشورهای مختلف حداقل سن ١۵ سال، برای بررسی شاخص‌های کلیدی بازار کار در نظر گرفته شده است که به دلیل تحولات مشابه در کشورمان، از این پس شاخص‌های عمده بازار کار کشور براساس جمعیت ١۵ ساله و بیش‌تر محاسبه و ارائه می‌شود.

 

*** نرخ بیکاری جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر فصل تابستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در پایان اظهار داشت:

بررسی نرخ بیکاری جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر فصل تابستان گویای آن است که ۱۰.۷ درصد از جمعیت فعال استان تهران بیکار بوده‌اند و با نگاهی به نرخ مشارکت اقتصادی این گروه سنی ملاحظه می‌شود که ۳۹.۸ درصد از جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر استان تهران از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید