کد خبر:146862
پ
مصاحبه اختصاصی وزیر کار با خبرگزاری صنایع
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

حقوق عقب‌افتاده کارگران آذرآب پرداخت می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران آذرآب خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران آذرآب خبر داد.

 

*** ۳۱ درصد سهام آذرآب متعلق به بانک کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری درباره آخرین وضعیت شرکت آذرآب، اظهار کرد:

در سفری که اخیرا به استان مرکزی داشتیم با نمایندگان شرکت آذرآب و کانون عالی شوراهای اسلامی کار به طور مفصل مذاکره کردیم از قبل نیز بررسی‌ها و رصد ما در خصوص آذرآب نشان می‌داد که مهم‌ترین مساله شرکت از نظر کارگران، تثبیت مالکیت آن است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد:

علاقمندی کارگران آذرآب بیشتر این است که مجموعه دولتی نگه داشته شود ولی ممکن است به این شکل که خواسته‌اند به فوریت دست نیابد ولی ما به آنها اطمینان دادیم که دولت به این شرکت به عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده صنعت نگاه ویژه‌ای دارد.

وی، تاکید کرد: در حال حاضر ۳۱ درصد سهام آذرآب متعلق به بانک کشاورزی است و اعتقاد ما این است که در مورد آذرآب یا باید به صورت قطعی یک راه ماندگار مورد شناخت قرار بگیرد یا اینکه در مورد نحوه اداره این شرکت که صنعت بزرگی است، تصمیم‌گیری شود.

 

*** حقوق معوق کارگران شرکت آذرآب

 

شریعتمداری در خصوص که میزان قراردادهای منعقد شده و در دست اجرای آذرآب، گفت:

همین حالا ۴۵۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا دارد و ۶۵۰ میلیارد تومان نیز در شرف انعقاد است، بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا ذخیره ارزشمند و بزرگی برای شرکت است و می‌تواند به فعالیت خود ادامه بدهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خاطرنشان کرد:

در حالی که در سال رونق تولید هستیم و در شرایط تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه قرار داریم، بهترین موقعیت برای تولید محصولات این شرکت در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی و نیروگاهی به وجود آمده است؛ لذا صددرصد از این شرکت حمایت می‌کنیم تا کار با قوت پیش برود.

وی درباره حقوق معوق کارگران آذرآب، گفت:

در خصوص حقوق عقب افتاده کارگران مذاکره کردیم و با حقوق مهر جمعا دو ماه و نیم حقوق طلب دارند و تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

 

*** حقوق معوق کارگران شرکت هپکو

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد شرکت هپکو و حقوق معوق کارگران آن نیز، اظهار کرد:

در هپکو هیچ حقوق معوقی نداریم و این شرکت به دولت برنمی‌گردد ولی باید برایش کار ایجاد شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفته بود مشکلات هپکو و آذرآب ساختاری و تاریخی است و برای حل این مشکلات باید زودتر مشکل مالکیت این شرکت‌ها برطرف شود تا کارگر بداند دولت برای آینده او فکر کرده و آینده وی در این واحدهای تولیدی در خطر نیست.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید