کد خبر:146842
پ
اصلاحات در بودجه کشور
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کل کشور:

اصلاحاتی در بودجه کشور انجام می‌گیرد/بازبینی در هزینه‌های جاری دولت

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کل کشور با اشاره به انجام اصلاحاتی در بودجه کل کشور از بازبینی در هزینه‌های جاری دولت خبر داد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کل کشور با اشاره به انجام اصلاحاتی در بودجه کل کشور از بازبینی در هزینه‌های جاری دولت خبر داد.

 

*** درصدد شناسایی درآمد مالیاتی برای دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر نوبخت امروز دوشنبه ۶ آبان سال ۹۸ با حضور در ستاد بودجه کل کشور ضمن ایراد سخنرانی، اظهار داشت:
درصدد هستیم بدون اینکه ضرایب مالیاتی را افزایش دهیم و یا مالیات تولیدکنندگان را اضافه کنیم، با شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی، درآمد مالیاتی برای دولت شناسایی کنیم.

وی افزود: افزایش درآمد پایدار مالیاتی در طرح اصلاح ساختار مالیاتی دنبال می‌شود و همچنین قصد داریم، بخشی از اموال و دارایی‌های دولت را کاهش داده و یا از درآمد آن‌ها برای اداره کشور استفاده کنیم.

 

*** بازبینی در هزینه‌های جاری دولت

 

نوبخت با اشاره به اینکه هزینه‌های زیادی در بخش جاری دولت و برای اداره کشور انجام می‌شود، گفت:

می‌خواهیم این هزینه‌ها را کاراتر کنیم.

در سال جاری هزینه جاری دولت ۴۴۸ هزار میلیارد تومان است که این رقم برای ارائه خدمات دولت به مردم مصرف می‌شود و سؤال این است که آیا نمی‌توان به روش ارزان‌تر کشور را اداره کرد یا درعین‌حال خدمات بهتر و کاراتری به مردم ارائه کنیم.

این امر موردتوجه جامعه است و انتظاری است که از سازمان برنامه‌وبودجه می‌رود، بنابراین باید هزینه‌های جاری دولت را بازبینی کنیم.

نوبخت ادامه داد: باید خدمات بهتر و ارزان‌تر به مردم ارائه کنیم و در این رابطه کمیته‌هایی در سازمان برنامه‌وبودجه تشکیل‌شده است که هر دفتر امور مربوطه و خدمات مربوطه را بازبینی می‌کند تا خدمات دولت به مردم به‌صورت مطلوب‌تر و ارزان‌تر ارائه شود.

 

*** اصلاحاتی در بودجه کشور انجام می‌گیرد

 

 وی افزود: برخی از خدمات که باید دولت ارائه کند، در حال حاضر وجود ندارد و برخی از خدمات موجود باید به روش ارزان‌تری ارائه شود و آنچه در حال حاضر ارائه‌شده در قالب پیشنهاد کارشناسی است، باید این پیشنهاد‌ها به تصویب برسد و تا زمانی که پیشنهاد نهایی نشده نمی‌توان به آن استناد کرد و ما سعی می‌کنیم با رایزنی با دستگاه‌های مختلف نظرات کارشناسی آن‌ها را گرفته و اصلاحاتی در بودجه کشور انجام دهیم.

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کل کشور در پایان اظهار داشت:

دولت طبق آیین‌نامه داخلی مجلس موظف است بودجه هرساله که سند دخل‌وخرج دولت در سال آینده است، را در قالب لایحه‌ای تا ۱۵ آذرماه سال قبل به مجلس ارائه کند و مجلس نیز بعد از بررسی کارشناسی و جمع‌بندی نظرات گروه‌های تخصصی و نمایندگان، قانون بودجه را قبل از پایان سال تصویب کرده و آن را برای اجرا به دولت ابلاغ کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید