کد خبر:146019
پ
تخفیف ۲۵ درصدی عوارض کشتی ها
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

تخفیف ۲۵ درصدی عوارض کشتی‌ها برای ارتقاء رقابت‌پذیری محصولات صادراتی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض کشتی‌ها برای ارتقاء رقابت‌پذیری محصولات صادراتی خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض کشتی‌ها برای ارتقاء رقابت‌پذیری محصولات صادراتی خبر داد.

 

*** تخفیف ۲۵ درصدی عوارض کشتی‌ها برای ارتقاء رقابت‌پذیری محصولات صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد راستاد پیرامون فراهم کردن زمینه مبادلات تجاری از طریق بنادر، اظهارداشت:

با توجه به اینکه بالغ بر ۹۰ درصد از اقلامی که به کشور وارد یا صادر می‌شود از طریق حمل و نقل دریایی انجام می‌شود، بنابراین بنادر تجاری کشور از نظر فراهم کردن زمینه مبادلات تجاری کشور و به صورت خاص صادرات غیر‌نفتی اهمیت بسزایی دارند.

وی، گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از ظرفیت بنادر تجاری کشور به صادرات غیر‌نفتی اختصاص داده شده است به طوری که در سال گذشته و سال ۹۸ تقریبا میزان صادرات غیر‌نفتی از نظر وزنی ۲ برابر واردات غیر‌نفتی بوده که از طریق بنادر تجاری کشور وارد وخارج شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، افزود:

سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم‌های تشویقی خاصی را برای صادرات غیر‌نفتی در بنادر کشور در نظر گرفته است که از جمله آن می‌توان به اعطای ۲۵ درصد تخفیف به حقوق و عوارض کشتی‌ها در راستای ارتقاء رقابت‌پذیری محصولات صادراتی کشور اشاره کرد.

 

*** سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور

 

راستاد، بیان کرد: با اعمال مکانیزم‌های تشویقی شاهد این هستیم که حجم قابل توجهی از ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر کشور به صادرات غیر نفتی اختصاص پیدا کرده است، ‌در راستای فراهم کردن زیرساخت‌ها برای توسعه صادرات سرمایه‌گذاری‌های متعددی در بنادر کشور صورت گرفته است.

وی درباره سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور، گفت:

خوشبختانه در سال ۹۸ شاهد انعقاد بزرگترین قرارداد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی بودیم و البته این امر در سایر بنادر کشور دنبال شده است، بدین جهت سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان که صرفا برای صادرات غیرنفتی بوده، انجام شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان، اظهار داشت:

آنچه که امروزه در بنادر کشور و سازمان بنادر و دریانوردی مورد توجه و به عنوان یک راهبرد مهم در دستور کار قرار گرفته است، ارتقاء ظرفیت بنادر، تامین تجهیزات مورد نیاز برای صادرات و افزایش بهره‌وری در عملیات کالاهای صادراتی و همچنین اعطای تخفیف‌های مناسب برای رقابت‌پذیرکردن محصولات صادراتی کشور به خصوص در سال رونق تولید ملی است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول