کد خبر:145952
پ
شیلات ایران
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران:

تاثیر مثبت برگزاری نمایشگاه‌ها بر صادرات ۵۵۰ میلیون دلاری شیلات ایران

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از تاثیر مثبت برگزاری نمایشگاه‌ها بر صادرات ۵۵۰ میلیون دلاری شیلات ایران خبر داد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از تاثیر مثبت برگزاری نمایشگاه‌ها بر صادرات ۵۵۰ میلیون دلاری شیلات ایران خبر داد.

 

*** برگزاری ۳ نمایشگاه مرتبط با تولید داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهمن حسین‌زاده با اشاره به برگزاری ۳ نمایشگاه مرتبط با تولید داخل در روز ملی صادرات، اظهار کرد:

در زمینه رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری برنامه‌های ویژه‌ای دارد که از آن جمله می‌توان به برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی در زمینه‌های تولید داخل اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، افزود:

در همین رابطه، سه صنعت کیف و کفش، شیلات و تاسیسات ساختمانی در این ایام فرصت یافته‌اند تا با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به معرفی دستاوردهای خود به بازدیدکنندگان ایرانی و خارجی بپردازند.

 

*** توان داخلی در تولید ابزارآلات و تاسیسات صنعت ساختمانی

 

وی به فرصت ایجاد شده برای فعالان این سه صنعت به منظور افزایش سهم صادرات خود اشاره کرد و گفت:

صادرات چرم به صورت کیف، کفش، کاپشن، کمربند و غیره سود قابل توجهی نسبت به صادرات چرم به صورت مواد خام دارد و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته گام مهمی در این زمینه محسوب می‌شود.

حسین‌زاده از سویی دیگر توان داخلی در تولید ابزارآلات و تاسیسات صنعت ساختمانی ایران را مثال‌زدنی و قابل رقابت با کشورهای مطرح جهان توصیف کرد و تاکید داشت:

این صنعت با افزایش میزان صادرات خود می‌تواند تاثیر بسزایی در رونق صادرات غیر‌نفتی داشته باشد و هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی این فرصت را در اختیار فعالان این حوزه قرار می‌دهد.

 

*** صادرات ۵۵۰ میلیون دلاری شیلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در پایان به صادرات ۵۵۰ میلیون دلار شیلات در سال گذشته اشاره کرد و گفت:

این صنعت نیز با استفاده از ابزارهای مختلف به منظور معرفی بیشتر خود به خریداران خارجی می‌تواند میزان صادراتش را افزایش دهد و برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته اقدام مهمی در این عرصه تلقی می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید