کد خبر:145881
پ
خودروسازان

۳ روز مانده به پایان اولتیماتوم به خودروسازان /خودروسازان بازهم موفق به تحویل خودروهای پیش‌فروش شده نشدند

سه روز مانده به پایان اولتیماتوم وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان برای تحویل خودروهای معوقه سال گذشته، هنوز حجم انبوهی از گلایه‌ها وجود دارد که خودروهای معوق به دست خریداران نرسیده است.

سه روز مانده به پایان اولتیماتوم وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان برای تحویل خودروهای معوقه سال گذشته، هنوز حجم انبوهی از گلایه‌ها وجود دارد که خودروهای معوق به دست خریداران نرسیده است.

 

*** تحقق تعهدات خودروسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات این کمیسیون با مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی داخلی گفته بود:

طبق اعلام این شرکت‌ها تعهدات ایران‌خودرو و سایپا در مورد خودروهای پیش‌فروش شده نهایتاً تا پایان خرداد سال ۹۸ محقق خواهد شد.

بااین‌حال تا پایان خردادماه امسال برخی تعهدات خودروسازان ایفا نشد و گلایه خریداران همچنان ادامه داشت.

پس‌ازآن ششم اردیبهشت‌ماه امسال فرشاد مقیمی، معاون وقت وزیر صنعت، معدن و تجارت (که اکنون مدیرعامل ایران‌خودرو است) به یکی از رسانه‌ها گفته بود:

بر اساس دستوری که به دو خودروساز بزرگ کشور داده شده، باید نسبت به ایفای به‌موقع تعهدات اقدام شود که بر این اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که کل تعهدات خودروسازان در سال ۹۷ حداکثر تا مهرماه سال جاری ایفا شود.

۱۵ شهریورماه ۹۸ نیز مجید باقری، قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش گفت:

سایپا همه خودروهای معوق سال گذشته و تعهدات مرتبط با سال ۹۷ را تا پایان مهرماه به مشتریان تحویل خواهد داد.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد حتی خودروهای فروش فوری هم همچنان با مشکلاتی مواجه است.

بااین‌حال باید دید در سه روز مانده به پایان مهرماه امسال دو شرکت خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو و سایپا چه خواهند کرد؟

 

*** لغو اجازه پیش‌فروش خودرو

 

معاون وزیر صنعت در پاسخ به اینکه اگر برنامه سخت‌گیرانه تولید از سوی خودروسازان پیاده‌سازی نشود، چه برنامه تنبیهی برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد، اظهار  کرده بود:

چنانچه خودروسازان به این برنامه سخت‌گیرانه تولید پایبند نباشند، دیگر اجازه پیش‌فروش خودرو نخواهند داشت و به تناسبی که افزایش تولید داشته باشند، می‌توانند خودرو در بازار پیش‌فروش کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید