عکاس :
پ

سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر (گزارش تصویری)

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه هیأتی به استان بوشهر سفر کرد.

 

*** سفر وزیر صنعت به استان بوشهر 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در جریان این بازدید ضمن صحبت با دست‌اندرکاران شرکت پارس آبزیان رسول بوشهر و آشنایی با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خوشه فرآوری آبزیان، فاز دوم توسعه‌ای این شرکت را مورد افتتاح قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این شرکت قرار گرفت.

 
پارس آبزیان رسول بوشهر که توانسته با افتتاح فاز دوم خود ظرفیت فرآوری و بسته‌بندی خود را به ۸۰ تن( ۸۰ هزار کیلوگرم) برساند، سه سال متوالی به عنوان واحد نمونه صادر‌کننده کشوری معرفی شده و از دست وزیر جهاد کشاورزی و معاون اول رئیس‌جمهور لوح تقدیر دریافت کرده است.
 
یکی از مهمترین استراتژی‌های توسعه صنایع کوچک و متوسط ایجاد خوشه‌های صنعتی است و خوشه فرآوری آبزیان به عنوان یک خوشه دارای قابلیت رشد و توسعه، مد‌نظر شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر قرار گرفته شد.
 
در این راستا مطالعه توسعه خوشه‌ای در بهمن ماه ۱۳۹۵ با انعقاد قرارداد میان سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس فعالیت تیم توسعه خوشه به صورت رسمی آغاز شد.
 
 

*** داخلی‌سازی ۱۰ میلیارد دلاری واردات

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی مشکلات شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا، اظهار داشت:

از دستاوردهای صنایع دریایی و امکانات آن در بازدیدهایی که داشتم، خوشحال شدم و مهمترین سرمایه ما در این حوزه، طراحی سکو و کشتی است.

رحمانی با اشاره به نامگذاری سال به نام رونق تولید، گفت:

رفتار و عملکرد ما مسئولان در سال رونق تولید باید در راستای حمایت از تولید باشد و در این راستا برنامه‌هایی از جمله داخلی‌سازی ۱۰ میلیارد دلار واردات تا افق ۱۴۰۰ را داریم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اعلام اینکه تا زمانی که یک جوان ایرانی بیکار است ما مسئولیم، اظهار کرد: نگرش‌ها باید تغییر کند و همگان باور کنند که تکلیف و راهکار حل مشکلات همین توجه به رونق تولید است.

 
 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری سفر وزیر صنعت به بوشهر را ملاحظه فرمائید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید