کد خبر:145750
پ
بازنگری در تعرفه حق‌النظاره آب واحدهای صنعتی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

بازنگری در تعرفه حق‌النظاره آب واحدهای صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بازنگری در تعرفه حق‌النظاره آب واحدهای صنعتی خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بازنگری در تعرفه حق‌النظاره آب واحدهای صنعتی خبر داد.

 

*** افتتاح کارخانه آسفالت سازی چهارمحال و بختیاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همزمان با سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان چهارمحال بختیاری کارخانه آسفالت سازی چهارمحال و بختیاری در فاز ۳ شهرک صنعتی شهرکرد بهره‌برداری شد.

این واحد صنعتی و معدنی در زمینی به مساحت ۳ هزار مترمربع و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار، با ظرفیت تولید ۱۲۰ تن در ساعت به‌صورت تمام اتوماتیک در فاز سوم شهرک صنعتی شهرکرد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

کارخانه آسفالت سازی چهارمحال و بختیاری که به‌روزترین واحد صنعتی و معدنی تولید آسفالت در کشور است، از سوی بخش خصوصی راه‌اندازی شده و با بهره‌برداری از آن، برای ۵۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی شد.

 

*** رفع موانع تولید در بخش صنایع کوچک و متوسط

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین عصر روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی چهارمحال و بختیاری که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با اشاره به این‌که هم‌اینک ۳۶ هزار واحد تولیدی فعال در ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی کشور وجود دارد گفت:

یکی از دغدغه‌های اصلی دولت تدبیر و امید، رفع موانع تولید در بخش صنایع کوچک و متوسط است.

محسن صالحی‌نیا افزود: با برگزاری نشست ستادهای ملی و استانی تسهیل و رفع موانع تولید، بخشی از مشکلات تولیدکنندگان برطرف و مدیریت شده و فعال کردن افزون بر یک هزار و ۳۵۰ واحد غیرفعال نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

وی اضافه کرد: ۲۱ درصد از صنایع کوچک و متوسط کشور با مشکلات مختلف، از جمله نقدینگی، تأمین مواد اولیه و صادرات مواجه هستند، که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همکاری خوب واحدهای صنعتی، کلینیک‌های عارضه‌یابی به رفع این مشکلات می‌پردازند.

 

*** تأمین اعتبار برای ایجاد راه ورودی در سه شهرک صنعتی

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به این‌که ۲.۵ درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در چهارمحال و بختیاری استقرار دارد، یادآور شد:

توسعه زیرساخت‌ها، ایمن کردن راه‌های ورودی و تأمین آب از مشکلات اصلی شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان است.

صالحی‌نیا تصریح کرد: اگرچه از لحاظ قانونی، ایجاد راه دسترسی با سایر ارگان‌های مربوطه است، اما تأمین اعتبار برای ایجاد راه ورودی در سه شهرک صنعتی مهم استان را در سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری می‌کنیم.

 

*** تعرفه حق النظاره آب واحدهای صنعتی بازنگری می‌شود

 

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، واحدهای صنعتی ۵ درصد قیمت تمام شده محصول خود را به‌عنوان حق النظاره آب پرداخت می‌کنند، که این مصوبه را با توجه به درخواست واحدهای صنعتی و تولیدی بسته‌بندی آب معدنی و محرومیت این استان، بازنگری خواهیم کرد تا حق النظاره طبق میزان برداشت واقعی محاسبه شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح انتقال آب بن به بروجن با هدف رفع مشکل تأمین آب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی چهارمحال و بختیاری به شرکت شهرک‌های صنعتی این استان اختصاص می‌یابد.

صالحی‌نیا با اشاره به این‌که تا یک ماه آینده یکصدمین خوشه صنعتی کشور به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت:

تا کنون ۲ خوشه صنعتی در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شده و ۵ خوشه صنعتی دیگر نیز درحال مطالعه است.

وی در ادامه به موضوع تغییر مدیریت منطقه ویژه اقتصادی از سازمان همیاری شهرداری‌ها به شرکت شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و افزود:

در کشور تا کنون مدیریت ۹ منطقه ویژه اقتصادی به شرکت شهرک‌های صنعتی آن استان واگذار شده است، اما رضایت نسبی از این موضوع وجود ندارد.

صالحی نیا  اضافه کرد: اما این آمادگی وجود دارد که مراحل واگذاری را به‌صورت فازهای عملیاتی مرحله به مرحله تا تأمین کامل زیرساخت‌ها انجام دهیم.

 

*** مدیریت فازهای اول و دوم منطقه ویژه اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان با بیان این‌که برای فاز یک منطقه ویژه اقتصادی ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و تعدادی واحد صنعتی در این منطقه مستقر شده‌اند، پیشنهاد کرد مدیریت فاز اول منطقه ویژه اقتصادی با سازمان همیاری شهرداری‌ها باشد و فاز دوم به شرکت شهرک‌های صنعتی واگذار شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید