کد خبر:145678
پ
رئیس کل بیمه مرکزی

انتقاد رئیس‌کل بیمه مرکزی از اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده از خدمات بیمه‌ای/ مرگ بیمه‌های زندگی

رئیس‌کل بیمه مرکزی ضمن انتقاد به اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده از خدمات بیمه‌ای این عمل را موجب مرگ بیمه‌های زندگی عنوان کرد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی ضمن انتقاد به اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده از خدمات بیمه‌ای این عمل را موجب مرگ بیمه‌های زندگی عنوان کرد.

 

*** استفاده از ابزارهای نوین در بخش بیمه زندگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا سلیمانی در همایش بیمه‌های عمر و تأمین آتیه، اظهار داشت:

باید از ابزارهایی استفاده کرد که بیمه‌شوندگان با رضایت وارد بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در این بخش شوند.

رئیس‌کل بیمه مرکزی بابیان اینکه باید از ابزارهای نوین در بخش بیمه زندگی استفاده کرد، ادامه داد:

از مشکلات و چالش‌های بیمه این است که افراد بیمه‌شده نمی‌دانند که شرکت‌های بیمه، پول آن‌ها را کجا سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سلیمانی اضافه کرد: باید شرایطی فراهم شد تا از افراد بیمه‌شده سؤال شود که تمایل دارند پول آن‌ها در چه بخش‌های اقتصادی (بانک، بورس، مسکن و …) سرمایه‌گذاری شود.

 

*** لزوم تنوع دادن به ابزارهای سرمایه‌گذاری در بیمه

 

وی گفت: در صورت تنوع دادن به ابزارهای سرمایه‌گذاری در بیمه، می‌توان شرایطی را فراهم کرد تا افرادی که توان و یا علاقه به سرمایه‌گذاری مستقیم ندارند، به بیمه‌ها اعتماد کرده و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: بر اساس سند چشم‌انداز صنعت بیمه ایران در افق سال ۱۴۰۴ باید به رتبه نخست در منطقه غرب آسیا دست می‌یافت اما اکنون در جایگاه چهارم قرار دارد.

سلیمانی با اشاره به پرتفوی صنعت بیمه گفت: در نیمه نخست امسال حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان حق بیمه در کشور تولید شد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال از هدف‌گذاری ۶۰ هزار میلیارد تومان نیز فراتر برود.

وی ادامه داد: قرار بود بر اساس برنامه ششم توسعه باید ضریب نفوذ بیمه در کشور به هفت درصد می‌رسد اما اکنون عقب‌تر از این هدف است.

 

*** بیمه دیجیتال

 

رئیس‌کل بیمه مرکزی اضافه کرد: در کشورمان ۱۴.۴ درصد از پرتفوی صنعت بیمه مربوط به بیمه زندگی است درحالی‌که در کشورهای پیشرفته به حدود ۵۸ درصد می‌رسد.

وی بابیان اینکه عملکرد بیمه‌های زندگی باید شفاف باشد، گفت:

اکنون وضعیت سرمایه‌گذاری در بانک و بورس شفاف است به‌طوری‌که افراد می‌دانند که در هرلحظه ارزش دارایی آن‌ها به چقدر رسیده است اما در بیمه این‌گونه نیست.

رئیس‌کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: اکنون ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که صنعت بیمه باید بخشی از آن را جذب کند.

وی بابیان اینکه صنعت بیمه در استفاده از تکنولوژی، ضعیف است، اظهار داشت:

بیمه دیجیتال باید تا پایان امسال اجرایی شود، همچنین باید به‌سوی بیمه هوشمند برویم.

سلیمانی با انتقاد از اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده، گفت: شنیده می‌شود که به علت کاهش درآمدهای نفتی قرار است از صنعت بیمه به‌ویژه زندگی، مالیات بر ارزش‌افزوده اخذ شود.

 

*** مرگ بیمه‌های زندگی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس‌کل بیمه مرکزی در پایان با تأکید بر اینکه اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده از بیمه‌های زندگی به معنای مرگ این نوع بیمه است، اضافه کرد:

در صورت اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده از خدمات بیمه‌ای، هزینه تمام‌شده برای مشتریان افزایش‌یافته و بدین طریق، افراد به‌جای بیمه می‌روند پول خود را در بانک سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید