کد خبر:145672
پ
در جلسه اقتصاد مقاومتی قزوین
استاندار قزوین:

شرکت‌های دانش‌بنیان گره‌گشای صنعت استان قزوین

استاندار قزوین، شرکت‌های دانش‌بنیان را گره‌گشای صنعت این استان دانست.

استاندار قزوین، شرکت‌های دانش‌بنیان را گره‌گشای صنعت این استان دانست.

 

*** توسعه کشور نیازمند اتکا به علم و فناوری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هدایت‌الله جمالی‌پور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین، اظهارداشت:

از این که ستاری به عنوان معین استان قزوین تعیین شده‌اند برای ما یک فرصت برای حل مشکلات خود در این عرصه است، قزوین یک استان با ظرفیت‌های خوب کشاورزی، صنعتی و گردشکری است و می‌تواند در صورت حمایت‌های کشوری در عرصه ملی نقش بیشتری ایفا کند.

استاندار قزوین، تصریح کرد: توسعه کشور نیازمند اتکا به علم و فناوری است و در سال‌های اخیر در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کارهای خوبی شده و جوانان زیادی به مرحله خود باوری رسیده و توانسته‌اند کارهای مهمی را عملی کنند.

 وی، بیان کرد: امروز جوانان خلاق و مبتکر و با دانش زیادی توانسته‌اند از دانش خود به تولید محصول و ثروت برسند و اگر حمایت‌ها جدی باشد به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید.

 

*** انتقاد از طولانی بودن روند صدور مجوزها

 

جمالی پور، گفت: با اعتماد به جوانان امروز به مرحله‌ای رسیده‌ایم که در جایی که وابسته بودیم توانسته‌ایم نیاز خود را در داخل تولید کنیم و این روند ارزشمند است.

استاندار قزوین، یادآورشد: جوانان ما آمادگی دارند در صحنه جدیدی که با راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده بتوانند در علم و فناوری کارهای بزرگی انجام دهند اما این امر نیازمند حمایت منطقی و بموقع از آنها است.

جمالی‌پور با انتقاد از طولانی بودن روند صدور مجوزها، گفت:

گاهی اوقات برخی استعلام ها تا ۲۰۰ روز طول می‌کشد که منطقی نیست لذا ما در استان مصوب کردیم تا پاسخ‌های منفی یا مثبت با دلیل روشن و مستدل حداکثر در ۲۰ روز داده شود و اگر مدیری جواب نداد ما آن را مثبت تلقی می‌کنیم تا متقاضی معطل نشود.

وی، بیان کرد: رویکرد ما در استان سیاست تسهیل‌گری و کمک به توسعه اقتصادی استان با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است و در این راه جدی هستیم.

 

*** تقویت جوانان و هدایت آنها به سمت تولید

 

استاندار قزوین، گفت: در بخش صنعت گره‌هایی داریم که با تقویت جوانان و هدایت آنها به سمت تولید می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و باید رابطه صنعت، تولبد و دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان را تقویت و بیشتر کنیم تا خروجی کار بهتر شود.

جمالی پور، بیان کرد: باید اعتمادسازی و از یکدیگر حمایت کنیم تا با استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی و صنعت در کشور سرآمد شویم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استاندار قزوین در پایان، اظهار داشت:

باید بپذیریم امروز که فروش نفت کشور متوقف شده همه ما به نوعی جیره‌خوار مالیاتی هستیم که همین شرکت‌های بخش خصوصی آن را پرداخت می‌کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید