کد خبر:145192
پ
کنفرانس توسعه منابع انسانی
دبیر علمی شورای کنفرانس پانزدهمین توسعه منابع انسانی

نقش انکارنا‌پذیر منابع انسانی در رونق اقتصادی / اساس انتخاب محورهای پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

دبیر علمی شورای کنفرانس پانزدهمین توسعه منابع انسانی با اشاره به نقش انکارنا‌پذیر منابع انسانی در رونق اقتصادی، اساس انتخاب محورهای این کنفرانس را تشریح کرد.

دبیر علمی شورای کنفرانس پانزدهمین توسعه منابع انسانی با اشاره به نقش انکارنا‌پذیر منابع انسانی در رونق اقتصادی، اساس انتخاب محورهای این کنفرانس را تشریح کرد.

 

*** نقش انکارنا‌پذیر نقش منابع انسانی در رونق اقتصادی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نسرین جزنی در نشست خبری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی درخصوص تفکر شکل‌گیری این کنفرانس، اظهار داشت:

هدف از تشکیل این کنفرانس از دیرباز تاکنون شناسایی، ارتقا و تقویت حوزه مدیریت منابع انسانی است، با توجه به پیشرفت فراوان حوزه منابع انسانی در کشور اکنون نیز به دنبال معرفی تجارب موفق داخلی در این دو سال هستیم.

تجاربی همانند چالش‌هایی در حوزه منابع انسانی که تاکنون آنها را رفع کرده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به محورهای این کنفرانس که پس از سه جلسه گفتگو مشخص شده است، گفت:

با توجه به درخواست از مدیران برای اعلام چالش‌ها و موضوعات مورد علاقه‌شان، گفتگوهایی در این زمینه داشتیم که ماحصل آن ایجاد نگاه جدیدی برای آشنایی جوانان این حوزه با دانش روز بود.

دستاوردهای سازمانی، رشد و رونق اقتصادی زمانی آغاز خواهد شد که کارکنان وظیفه خود را به خوبی انجام دهند؛ بنابراین نقش منابع انسانی در رونق اقتصادی انکارناپذیر است.

 

*** اساس انتخاب محورهای کنفرانس

 

دبیر علمی شورای کنفرانس توسعه منابع انسانی با اشاره به اساس انتخاب محورهای این کنفرانس، بیان کرد:

اگر بخواهیم کلی‌تر به موضوع رونق تولید نگاه کنیم به بحث سرمایه‌های انسانی و رقابت‌پذیری می‌رسیم که این دو مهم تمام مسائل رشد، اقتصاد و توسعه را دربرمی‌گیرد، لذا محورهای کنفرانس را بعد از بررسی‌های مختلف انتخاب کردیم.

 

*** شاخص ۰٫۸۰ درصدی ایران در توسعه منابع انسانی

 

جزنی در تشریح محورهای کنفرانس، اظهار داشت:

نخستین محور، تازه‌های فرآیندهای منابع انسانی است. با توجه به اینکه کشور ما کشور توسعه یافته‌ای در حوزه منابع انسانی است و اگر شاخص توسعه را از صفر تا یک در نظر بگیریم این شاخص برای کشورهای توسعه یافته ۰٫۵ است ولی براساس آخرین آمار این شاخص در کشور ما ۰٫۸ است.

این اطلاعات نشان می‌دهد که ما در این زمینه جزو کشورهای توسعه‌یافته محسوب می‌شویم.

محور دیگر برگزاری این کنفرانس منابع انسانی و چابکی سازمانی است که در واقع موضوعاتی همانند جانشین‌پروری و آماده‌سازی جوانان نسل آتی را دربر می‌گیرد.

مدیریت منابع انسانی، فرهنگ سازمانی و اخلاق حرفه‌ای نیز از دیگر محورهای این کنفرانس است.

وی با بیان اینکه در دنیا مهم‌ترین چالش روز نیز اخلاق حرفه‌ای است، افزود:

نقش مدیریت منابع انسانی در توسعه اشتغال و رقابت‌پذیری، مدیریت منابع انسانی مبتنی بر مقتضیات زمان، توسعه منابع انسانی مبتنی بر توسعه پایدار، سرمایه انسانی جهانی، نقش مشترک تمام مدیران و  تحول دیجیتال نیز از محورهای این کنفرانس هستند که در انتخاب اسامی این محورها در نظر داشتیم تا از اسامی مثبت بیشتر استفاده کنیم تا امید در دل کارکنان سازمان‌ها و جوانان زنده شود.

 

*** حضور اندیشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور در ویدئو کنفرانس توسعه منابع انسانی

 

دبیر علمی شورای کنفرانس توسعه منابع انسانی درخصوص ویدئو کنفرانس‌های برگزار شده در سال ۹۷، گفت:

سال ۹۷ شش ویدئو کنفرانس برگزار کردیم که در  ۴ ویدئو کنفرانس برخی از اندیشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور در حضور داشتند و حتی دو شخص خارجی نیز در این ویدئو کنفرانس‌ها شرکت کرده بودند.

وی افزود: بسیاری از افراد استقبال کردند و داوطب شدند تا با هزینه شخصی خود در این کنفرانس‌ها شرکت کنند تا در این رخداد بزرگ علمی حضور یابند همچنین در آینده نیز از این قبیل ویدئو کنفرانس‌ها خواهیم داشت و تاکیدمان بر حضور متخصصین ایرانی مشتاق به حضور است تا حسن استفاده را از این رویداد علمی را داشته باشند.

 

*** اعلام شرکت‌های فعال در رونق اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر علمی شورای کنفرانس توسعه منابع انسانی در پایان با اشاره به جلسه برگزار شده با شورای راهبری، اظهار داشت:

با مشخص شدن شاخص‌ها، شرکت‎های فعال در تولید و رونق اقتصادی را معرفی خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید