کد خبر:145196
پ
معادن کوچک مقیاس
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت

رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد را اولویت کاری وزارت صمت دانست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی ، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد را اولویت کاری وزارت صمت دانست.
 
 

*** رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پنج طرح صنعتی و معدنی در شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت:

با وجود تحریم‌ها توانستیم در تولید فولاد کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا را پشت سر بگذاریم و در رتبه دهم جهان قرار بگیریم، همچنین در تولید  محصولات فولادی بیش از ۹ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

 
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توزیع پروژه‌های صنعتی و معدنی در کشور متوازن انجام نشده و ما به دنبال ایجاد توازن در این حوزه هستیم و یکی از استان‌هایی که برای ایجاد توازن صنعتی و معدنی در کشور در اولویت وزارت صنعت، معدت و تجارت قرار دارد، کرمانشاه است.
 
 

*** فعال‌سازی و توسعه معادن‌ کوچک مقیاس‌ و‌ خرد

 
 
وی، فعال ‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد را در اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد و گفت:
 
رویکرد کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت از تولید‌کننده، تسهیل تولید و تشویق صادرات با درنظر داشتن بازار مصرف داخلی و جلوگیری از خام ‌فروشی است.
 
رحمانی اضافه کرد: صنایع و معادن کوچک‌تر چون آسیب پذیرتر هستند، باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند تا موجودیت آن‌ها حفظ شود و این رویه در شیوه کاری ما نمود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد اولویت وزارت صمت است،  ادامه داد:
 
در حوزه ساخت قطعات خودرو، کرمانشاه جزء استان‌های اولویت‌دار سیاست‌های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است، بنابراین استاندار کرمانشاه می‌تواند با گردآوری تصمیم گیرندگان صنعت خودرو از این امتیاز برای ایجاد اشتغال در این استان استفاده کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا و امنیتی که حاکم است، دولت سعی کرده که با تأمین بسترها و زیرساخت‌ها، شرایط خوبی را برای تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و خارج آن فراهم کند.
 
 
 

*** تأمین زمین و تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی متناسب با مناطق

 
رحمانی با بیان اینکه تأمین زمین و تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی متناسب با مناطق در دستور کار وزارت صمت است، افزود:
 
با توجه به این‌ که سال ۹۸، سال رونق تولید است، از ورود سرمایه‌گذاران و مردم به تولید به شرطی که محصول تولیدی آن‌ها قابلیت صادرات را داشته باشد، حمایت می‌کنیم.
وی با اشاره به رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی ، اظهار داشت: برنامه امروز تنها افتتاح چند طرح صنعتی و معدنی نیست، بلکه امروز این‌جا جمع شده‌ایم که آغاز حرکت سنقر و کلیایی در مسیر صنعتی شدن را نظاره‌گر باشیم.
 
 

*** طرح‌های تولیدی کنسانتره آهن

 

طرح‌های تولیدی کنسانتره آهن با ظرفیت ۱۵ هزار تن و اشتغال ۵۰ نفر، کنسانتره منگنز با ظرفیت ۵ هزار تن و اشتغال ۲۵ نفر، سولفات منگنز با ظرفیت یک هزار و ۷۰۰ تن و اشتغال ۲۵ نفر، سه طرح در حوزه معدن بودند که امروز به‌صورت همزمان در شهرک صنعتی سنقر کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

همچنین عملیات اجرایی دو طرح انواع داروهای منشاء گیاهی با ظرفیت ۱۵ میلیون عدد در سال و اشتغالزایی ۳۰ نفر و نوار و لوله آبیاری از پلی اتیلن با ظرفیت ۲ هزار و ۱۰۰ تن و اشتغال ۵۲ نفر نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان سنقر و کلیایی آغاز شد.
 
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه واقع شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید