خبرنگار :
پ
رئیس سازمان صنعت تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع:

بازگشت بخشی از مالیات بر ارزش افزوده واحدهای صنعتی به چرخه مالی شهرک‌های صنعتی+فیلم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از بازگشت بخشی از مالیات بر ارزش افزوده واحدهای صنعتی به چرخه مالی شهرک‌های صنعتی خبر داد.

 

*** مشکلات شرکت‌های خدماتی مستقر در شهرک‌های صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت‌های خدماتی مستقر در شهرک‌های صنعتی از واحدهای صنعتی که در این شهرک‌ها قرار دارند برای نگهداری از خیابان‌ها و فضای سبز شهرک‌های صنعتی پول دریافت می‌کنند.

مشابه این کار را شهرداری‌ها برای شهرها انجام می‌دهند تنها با این تفاوت که شهرداری‌ها بابت خدمات خود از مردم مالیات می‌گیرند اما شهرک‌های صنعتی از این شرکت‌ها مالیات نیز اخذ می‌کنند.

این در حالی است که پولی که این شرکت‌ها از واحدهای صنعتی مسقر در شهرک‌ها می‌گیرند حتی کفاف هزینه‌های خود آن‌ها را نیز نمی‌دهد و این مشکل قانونی در برخی شهرک‌ها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

در همین راستا خبرنگار خبرگزاری صنایع که در نشست خبری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران حضور داشت این موضوع را از رئیس این سازمان پیگیری کرد.

 

 

یدالله صادقی در این خصوص، اظهار داشت:

شرکت‌های خدماتی که به موجب قانون تشکیل شده‌اند، باید شهرک‌های صنعتی را اداره کنند و منابع مالی این شرکت‌ها از طریق واحد‌های تولیدی تامین می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، افزود:

پیش‌بینی شده که این شرکت‌ها از محل مالیات ارزش افزوده شهرداری بهره‌مند می‌شوند تا بتوانند خدمات قابل قبولی را به شهروندان ارائه کنند.

 

*** تامین نکردن هزینه‌های شهرک‌های صنعتی توسط دولت

 

وی در ادامه با اشاره به هزینه‌های شهرک‌های صنعتی، گفت:

در شهرک‌های صنعتی با وجود اینکه ارزش افزوده پرداخت می‌شود و علی‌رغم اینکه محیط‌های ما نیاز به مرمت، نگهداری، زیباسازی و فضای سبز دارد با این حال نیز هزینه‌های شهرک‌های صنعتی را دولت تامین نمی‌کند.

صادقی، ادامه داد: این موضوع در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط وزارت صنعت، صنعتگران و هیأت امنای شهرک‌های صنعتی پیش‌بینی شده و در عمل به آن تاکید شده است.

وی، افزود: قرار است در تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده اجازه بدهند که بخشی از درآمد این مالیات به چرخه صنعت و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران بازگردد و آن شهرک نیز بر مبنای معیارهایی که آیین‌نامه آن نوشته خواهد شد میان شهرک‌ها تقسیم کند.

 

*** اجازه مجلس برای استفاده از منابع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان، اظهار داشت:

در حال حاضر این موضوع راهکاری است که توسط وزارت صنعت و همچنین بخش خصوصی پیگیری می‌شود و مجلس نیز در همین راستا باید با صنایع همکاری کند و اجازه استفاده از منابع را بدهد.

 

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری گفتگوی اختصاصی خبرنگار خبرگزاری صنایع با رئیس سازمان ضنعت، معدن و تجارت استان تهران را ملاحظه فرمائید:

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید