کد خبر:144755
پ
دستور تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه

دستور وزیر صمت برای تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان

پیرو بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، وزیر صمت دستور تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان را صادر کرد.

پیرو بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، وزیر صمت دستور تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان را صادر کرد.

 

*** تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی این دستور را در پی برگزاری نمایشگاه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان صادر کرده است و در آن ضرورت تحقق این مهم را به خصوص در جهت خودکفایی و حمایت از داخلی‌سازی و تولید ملی مورد تاکید قرار داده است.

بر اساس این گزارش، حمایت از طرح‌های فناورانه، کسب و کارهای نوین و مبتنی بر دانش‌بنیان همواره از اولویت‌های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است و در برنامه امسال که متشکل از هفت محور و ۳۵ برنامه راهبردی نیز هست، جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

*** بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر در حسینیه امام خمینی (ره) بازدید کردند.

در این بازدید دو ساعته، رهبرمعظم انقلاب ضمن دیدن از ۳۰ غرفه شرکت‌های دانش‌بنیان و گفتگو با فناوران و پژوهشگران، در جریان آخرین دستاوردهای علمی و فناوری و پروژه‌های تجاری‌سازی شده جوانان و متخصصان ایرانی قرار گرفتند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سامانه‌های پزشکی با فناوری بالا در تشخیص سرطان، همودیالیز، جراحی با ربات و پروتز عصبی، تجهیزات آزمایشگاهی، تولید واکسنها و داروهای پیشرفته به صورت کاملاً بومی، طراحی و ساخت موتور جت و طراحی موتور هوایی، سیستم‌های کنترل نیروگاهی، تولید انواع کاتالیست‌های نفت و گاز، خدمات شناسایی و حفاری آب‌های ژرف، ساخت مخازن و تجهیزات استیل، سامانه‌های پیشرفته نوری، اسکنری، اندازه‌گیری، بُرش، شبیه‌سازی و پردازشگرها، ساخت فریزدرایر صنعتی و تولید بازی‌های رایانه‌ای از جمله دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این نمایشگاه بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید