کد خبر:144795
پ
راه‌اندازی سامانه جامع انبارها 
وزیر صنعت

ورود استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار، تنها راه توسعه صنعت کشور است

وزیر صنعت ورود استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار را تنها راه نجات صنعت کشور عنوان کرد.

وزیر صنعت ورود استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار را تنها راه نجات صنعت کشور عنوان کرد.

 

*** تلویزیون تولید داخل مراحل پایانی تولید را سپری می‌کند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

تولید داخلی لوازم‌خانگی اولویت است و در برخی اقلام مثل یخچال و فریزر با رشد قابل توجهی مواجه شده است و در خصوص تلویزیون نیز خروج برندهای بزرگی، چون سامسونگ و ال‌جی از بازار ایران مشکلاتی را به وجود آورده که طی ماه‌های پیش رو این مشکلات نیز با تولید داخلی برطرف شده و جای آن‌ها را تولیدکنندگان داخلی پر می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر تلویزیون تولید داخل مراحل پایانی تولید را سپری می‌کند و در دو ماه پیش رو تلویزیون داخلی‌سازی شده باکیفیت بالا به بازار عرضه می‌شود، همچنین در یخچال و فریزر و دیگر لوازم‌خانگی نیز منوال همین‌طور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:

برندهای ال‌جی و سامسونگ ناجوانمردانه و خلاف قراردادهای‌شان با تهدید کشوری دیگر ایران را ترک کردند، ولی با تلاش تولیدکنندگان داخلی در ماه‌های پیش رو قطعاً نقصان آن‌ها احساس نخواهد شد.

 

*** حمایت همه جانبه از تولید داخلی 

 

رحمانی تأکید کرد: هر تولیدکننده‌ای که به تعداد و کیفیت موردنیاز کشور می‌تواند تولید داشته باشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در مقابل واردات محصول مشابه این تولیدکننده مانند سدی عمل خواهد کرد و از تولیدکننده داخلی حمایت همه‌جانبه به عمل می‌آید.

وی افزود: حتی اگر محصولات تولیدکنندگان داخلی به مقدار نیاز کشور نباشد حمایت‌های لازم را برای افزایش این تولید و جلوگیری از واردات محصولات مشابه صورت می‌گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حال حاضر ممکن است شرایط چندان مناسبی برای فعالیت استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور فراهم نباشد تأکید کرد:

خود استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان باید در کارشان ممارست کنند و با پافشاری از تولیدات خود دفاع کند.

 

*** ورود استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار

 

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از این تولیدات استقبال می‌کند و تنها راه نجات توسعه صنعت ورود همین استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار است.

رحمانی با اشاره به درج نشان‌های تجاری خارجی به روی تولیدات پوشاک داخلی اظهار داشت: در حال حاضر از مهم‌ترین دغدغه‌های صنعت و تجارت نشان سازی است و باید در این حوزه فرهنگ‌سازی لازم انجام شود، هرچند مردم‌باور کرده‌اند که بسیاری از کالاهای ایرانی باکیفیت است، ولی این کافی نیست و باید بافرهنگ سازی این باور فراگیر شود.

وی افزود: بسیاری از کالاهای ایرانی باکیفیت‌اند و به اروپا صادرات می‌شود و من همواره از تولیدکنندگان خواسته‌ام که اجناس باکیفیت صادر کنند و نام ایران را در آن سوی آب‌ها خدشه‌دار نکنند.

 

*** فراوانی لوازم خارجی با نشان جعلی

 

رحمانی در پاسخ به اظهارات رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی مبنی بر فراوانی لوازم خارجی با نشان جعلی در بازار گفت:

کسی که ادعا می‌کند باید مدارک مربوط به ادعای خود را هم ارائه دهد خود کسی که وجود لوازم‌خانگی قاچاق و جعلی را در بازار مطرح می‌کند مسئول اتحادیه است و اگر خطایی در این بازار دیده می‌شود بیش از هرکسی خود او باید پیگیری کند و این‌یک فرار روبه‌جلو است که موضوعی که رسیدگی به آن در حیطه اختیارات اتحادیه است به‌گونه‌ای مطرح شود که گویی باید دیگران به آن رسیدگی کنند و خود اتحادیه هیچ مسئولیتی در آن ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

اگر در حوزه هر کالایی مشکلی وجود دارد باید به مسئول مربوطه اطلاع داده شود و نه کسان دیگر و در این خصوص سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان آمادگی دریافت هرگونه شکایت و رسیدگی به مشکلات مردم در خصوص اجناس مختلف را دارد و اگر بدانیم کار خلافی انجام می‌شود قطعاً برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید