کد خبر:144665
پ
پیوند حوزه‌های گردشگری و فضایی
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران:

پیوند حوزه‌های گردشگری و فضایی موجب اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی خواهد داشت

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران پیوند حوزه‌های گردشگری و فضایی را موجب اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی دانست.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران پیوند حوزه‌های گردشگری و فضایی را موجب اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی دانست.

 

*** پیوند دو حوزه مهم اقتصادی فضایی و گردشگری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین صمیمی در خصوص اهمیت این رویداد، اظهار کرد:

رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های فضاپایه برنامه محوری پژوهشگاه فضایی ایران در هفته جهانی فضا بوده و امیدوارم که برگزاری آن قدم موثری برای پیوند دو حوزه مهم اقتصادی فضایی و گردشگری باشد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، گفت:

امروزه، اقتصاد فضا به‌عنوان یک اقتصاد نوظهور و ارزش‌آفرین در دنیا مطرح است و از سوی دیگر، صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیا است.

 

*** زمینه‌های پیوند حوزه فضا و گردشگری

 

وی، خاطرنشان کرد: در هر دو حوزه فضایی و گردشگری، کشور ایران دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است، چنانکه در حوزه فضایی از نیروی انسانی خبره و کارآمدی برخورداریم از جمله در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌ها، پرتاب ماهواره و همچنین توسعه خدمات فضاپایه، قدم‌های بسیار خوبی برداشته‌ایم از سوی دیگر، ایران به خاطر ظرفیت‌های گردشگری خود، جزو ده کشور نخست دنیا است.

صمیمی، افزود: بنابراین، اگر بتوانیم فصل مشترک کاری خوبی میان این دو حوزه مهم اقتصادی پیدا کنیم، می‌توانیم امید داشته باشیم که اتفاقات خوبی در حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی و بهبود رشد اقتصادی رخ دهد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص زمینه‌های پیوند حوزه فضا و گردشگری، گفت:

در کشور، زمینه برای این پیوند مناسب است، وجود جذابیت‌های طبیعی و مواهب خدادادی در کشور مانند تپه‌های مریخی دامغان که شبیه‌ترین جای زمین به مریخ هستند، یا دره ستارگان قشم، آسمان شب چهارمحال بختیاری که نیازمند ایده‌هایی هستند تا با جذب سرمایه‌گذار این مکان‌ها را تبدیل به گردشگاه‌های جذاب نمایند، امیدوارم ایده‌های خروجی از این رویداد بتوانند این امیدها را به واقعیت تبدیل کنند.

 

***  مجوز تاسیس شرکت‌های خلاق به ۳ نفر اول

 

رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های فضاپایه در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهر سال ‌۹۸ با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران، سازمان فضایی ایران و دانشگاه صنعتی شریف برای طرح ایده‌های نو در موضوع رویداد در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود.

برگزاری این رویداد براساس قراردادی است که میان پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه صنعتی شریف در خصوص پارک‌های فضاپایه به اجرا درآمده و هدف آن ترویج علم و فناوری فضایی در جامعه متناسب با ارزش‌های اسلامی و ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری صنایع در این رویداد، ۵۵ ایده در قالب ۴۴ گروه عرضه شده است که سه نفر برتر این رویداد به عنوان تیم‌های برتر انتخاب می‌شوند و جوایزی به آنان اهدا می‌شود، همچنین، به سه برگزیده از سوی معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری مجوز تاسیس شرکت‌های خلاق نیز اعطا خواهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید