کد خبر:144703
پ
صندوق حمایت از تحقیقات
رئیس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

رشد ۱۵ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ها توسط صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

رئیس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از رشد ۱۵ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ها توسط این صندوق در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ خبر داد.

رئیس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از رشد ۱۵ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ها توسط این صندوق در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ خبر داد.

 

*** زمینه‌های حمایتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا نقی پور در جریان بازدید وزیر صمت از محل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، اظهار داشت:

زمینه‌های حمایتی این صندوق شامل طرح‌های تولیدی و خدماتی نیمه ساخت صنعتی و انبوه، خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌های پیشرفته، خدمات مهندسی و طراحی، گسترش همکاری‌های فنی و اقتصادی بین‌المللی و ارتقاء صادرات، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است.

صندوق حمایت ازتحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، رشته‌هایی همچون فناوری نانو، انرژی‌های نو، هوافضا، مواد پیشرفته، فناوری‌های زیستی، الکترونیک و کنترل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجهیزات پزشکی پیشرفته، تجهیزات پیشرفته ساخت تولید و آزمایشگاهی، اپتیک، فوتونیک و…؛ فعالیت می‌کند.

 

*** ۵ برنامه اصلی صندوق 

 

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور، خاطرنشان کرد:

بر اساس اساسنامه جدید صندوق محورهای اصلی خدمات این صندوق در قالب ۵ برنامه اصلی اهداف خود را دنبال می‌کند که شامل اعطای تسهیلات مالی، صدور ضمانت‌نامه‌ها، ارائه خدمات کارشناسی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر غیرمستقیم و بیمه‌های تخصصی از طریق شرکت‌ها و مؤسسات بیمه‌ای است.

نقی پور اعلام کرد: در سال ۹۷ تعداد تسهیلات مالی اعطایی ۹۰ فقره و به ارزش بیش از ۶۴۱ میلیارد ریال بوده است، همچنین این رقم در صدور ضمانت‌نامه‌ها برای ۱۳۹ فقره بیش ۷۰۹ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ قرارداد تسهیلات مالی توسط صندوق به مبلغ ۳۴۷ میلیارد اعطاشده است همچنین ۶۸ ضمانت‌نامه صادرشده است که تسهیلاتی بالغ‌بر ۵۲۵ میلیارد ریال را مورد پوشش قرار می‌دهد.

 

*** پوشش تسهیلات مالی اعطایی به استان‌های غیر از تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در پایان، اظهار داشت:

صندوق باهدف تمرکززدایی در سال‌های اخیر تلاش گسترده‌ای را جهت پوشش تسهیلات مالی اعطایی به استان‌های غیر از تهران و به‌ویژه در مناطق محروم داشته است که در این خصوص سال گذشته اکثر استان‌های کشور از تسهیلات مالی ارزان‌قیمت صندوق بهره‌مند شدند و در سال جاری نیز باهدف حمایت بیشتر از استان‌های کمتر توسعه‌یافته و محروم از واحدهای خصوصی و تعاونی برخی استان‌ها بازدید کارشناسی به‌عمل‌آمده و مراحل قانونی جهت اعطای تسهیلات و صدور ضمانت‌نامه‌های مالی درخواستی در حال انجام است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول