کد خبر:144675
پ
راه‌اندازی اپلیکشین راهنمای تجارت
قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی

راه‌اندازی اپلیکشین راهنمای تجارت / استقرار ایستگاه‌های نظارت و رسیدگی به شکایات مردم در حوزه تجارت

قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی ضمن اشاره به راه‌اندازی اپلیکشین راهنمای تجارت از استقرار ایستگاه‌های نظارت و رسیدگی به شکایات مردم در حوزه تجارت در ۳۱ استان کشور خبر داد.

قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی ضمن اشاره به راه‌اندازی اپلیکشین راهنمای تجارت از استقرار ایستگاه‌های نظارت و رسیدگی به شکایات مردم در حوزه تجارت در ۳۱ استان کشور خبر داد.

 

*** اهمیت روابط عمومی در دستگاه‌های ستادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در نشست با مدیران روابط عمومی بخش‌های بازرگانی وزارت صمت با اشاره به اهمیت روابط عمومی در دستگاه‌های ستادی، اظهار داشت:

فضای کشور با قبل متفاوت شده است، امروز فضای رسانه‌ای کشور و دنیا به سمتی رفته است که معنای واقعی اهمیت پیداکرده است و نه‌تنها با حراست برابری پیدا می‌کند بلکه از بسیاری از ارکان دیگر بالاتر است.

وی در خطاب به مدیران روابط عمومی حوزه بازرگانی وزارت صنعت گفت:

اگر اطلاع‌رسانی خوب و به‌موقع انجام نشود شایعات جایگزین اخبار موثق خواهد شد. فضای رسانه‌ای و فضای عمومی کشور، فارغ از اینکه مدیر ارشد چه دیدگاهی نسبت به رسانه دارد فضای تعاملی است.

 

*** اهمیت روابط عمومی در حوزه بازرگانی

 

مدرس خیابانی با اشاره به اهمیت روابط عمومی در حوزه بازرگانی به دلیل برخی ابهامات گفت:

به دلیل ابهامات جدید در حوزه تمرکز بازرگانی و رسالت و مأموریت‌هایی که ما در حوزه تنظیم بازار و معیشت مردم‌داریم و همچنین پرچم‌های بزرگی که بلند کرده‌ایم همچون توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه تجارت الکترونیک نیاز به اطلاع‌رسانی بیشتر احساس می‌شود.

همچنین بااطلاع رسانی می‌توان اجماع سازی کرد و همچنین مطالبات را به مطالبه عمومی تبدیل کرد.

وی ادامه داد: خواسته‌ها وقتی اطلاع‌رسانی شود قابل‌پیگیری است و حلقه‌های بهتری از خود منتشر و بازخورد بهتری را به همراه خواهد آورد.

قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با اشاره به اینکه باید در بخش روابط عمومی افرادی که نخبه هستند مهارت‌های ارتباطی با مردم دارند در رأس قرار بگیرند، توضیح داد:

افراد شاغل در روابط عمومی‌ها باید نقش یک سخنگو برای سازمان را داشته باشند، باید علاقه‌مند به این حوزه باشند و سواد رسانه‌ای و مهارت‌های نگارشی و ارتباطی داشته باشد.

 

*** تشکیل واحد ارتباط مردمی در بخش‌های مختلف

 

وی به مدیران روابط عمومی در ابتدا توصیه کرد که به‌طور مستقیم پاسخ دستگاه‌های دیگر که به‌نوعی به حوزه کاریشان مربوط است را ندهند، چراکه بدترین نوع آفت اطلاع‌رسانی این است که بحث تخصصی که باید در دور میزها حل شود به رسانه‌ها کشیده شود و اگر قرار است که پاسخ دستگاهی داده شود این وظیفه سخنگوی دولت است.

مدرس خیابانی توضیح داد: درباره موضوعات مهم که دغدغه مردم است باید پاسخگو باشیم یا آن‌ها را پیشگیری کنیم.

ما باید از ظرفیت‌های مختلف برای پاسخ به مطالبات مردم به‌کرات استفاده کنیم.

قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خواستار تشکیل واحد ارتباط مردمی در بخش‌های مختلف شد تا به این وسیله مطالبات مردم پیگیری و اطلاع‌رسانی شود.

 

*** اپلیکشین راهنمای تجارت 

 

مدرس خیابانی هم‌چنین از راه‌اندازی اپلیکشین راهنمای تجارت در آینده نزدیک خبر داد که در آن تمامی پتانسیل‌های کشورهای همسایه و اطلاعات ویزای کالایی، پتانسیل صادرات و همچنین پتانسیل‌های واردات کشورهای دیگر و رقبا در این اپلکیشن آورده شود.

 

*** استقرار ایستگاه‌های نظارت و رسیدگی به شکایات مردم در حوزه تجارت

 

وی همچنین از استقرار ایستگاه‌های نظارت و رسیدگی به شکایات مردم در حوزه تجارت در ۳۱ استان خبر داد.

مدرس خیابانی خواستار به‌روزرسانی سایت‌های بخش مختلف حوزه تجارت و بازرگانی و همچنین تهیه مرام‌نامه و شیوه‌نامه برای روابط عمومی‌ها در حوزه تجارت و بازرگانی شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع در پایان این نشست هریک از مدیران روابط عمومی حوزه بازرگانی وزارت صمت به بیان دیدگاه و فعالیت‌ها خود پرداختند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید