عکاس :
پ

بازدید وزیر صنعت از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (گزارش تصویری)

وزیر صنعت از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته بازدید به عمل آورد.

 

*** بازدید وزیر صمت از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در بازدید از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، اظهار داشت:

توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان جزو محورهای هفت‌گانه فعالیت‌های وزارت صمت است؛ در همین راستا فعالیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته که به‌ طور مستقیم با صنایع فناورانه در ارتباط است، دارای اهمیت ویژه است.

وزیر صنعت در ادامه افزود:

این صندوق، همچنین به‌طور غیرمستقیم در سایر محورهای برنامه‌ای وزارت صنعت تأثیرگذار است؛ چراکه در بخش ساخت داخل می‌تواند صنایع پیشرفته را مورد حمایت قرار دهد، در حوزه معادن و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این بخش و یا در حوزه بازار که نیازمند تحول از مسیر حضور شرکت‌های استارت‌آپی و دانش‌بنیان است می‌تواند مؤثر عمل کند.

رحمانی در ادامه افزود: پیرو تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز کشور از حیث اقتصادی، رفاه، معیشت مردم، و اشتغال جوانان نیازمند توجه به دانش و دانش‌افزایی است.

وی در ادامه با اشاره به تغییر نام صندوق خاطرنشان کرد:

تغییر نام صندوق حامل پیامی است که باید مأموریت‌های این صندوق مورد بازبینی قرار بگیرد و از تمامی ظرفیت‌های ساختاری موجود برای توسعه کارها و تسهیل امور در صنایع پیشرفته استفاده بهینه‌تری شود.

 

*** برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه

 

وزیر صنعت تأکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حوزه دانش و توسعه صنایع دانش‌محور اهمیت ویژه‌ای قائل است و عملکرد خوب صندوق در این حوزه می‌تواند به توسعه صنایع پیشرفته و فناورانه در کشور کمک شایان توجهی بنماید؛ همچنین این مهم در حوزه معادن نیز دارای اهمیت است و در این بخش می‌تواند به تداوم برنامه‌ها و توسعه امور بینجامد.

وی تصریح کرد: در حوزه دانش این وزارتخانه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، اساتید و دانشجویان نخبه ارتباط بسیار خوبی برقرار نموده است و امروز در قالب طرح تاپ برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه را با رویکردی جدید دنبال می‌کند.

 

*** اطلاع‌رسانی دقیقی از روند خدمات و تنوع مأموریت‌های وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

باید اطلاع‌رسانی دقیقی از روند خدمات و تنوع مأموریت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت به مردم عزیز کشورمان انجام شود، چراکه بااطلاع و حمایت‌های آن‌ها می‌توانیم در پیشبرد برنامه‌های خود ازجمله در حوزه ساخت داخل و حمایت از تولیدات داخلی موفق‌تر از پیش عمل کنیم.

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری بازدید وزیر صمت از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته را ملاحظه فرمائید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + ده =

کلید مقابل را فعال کنید