کد خبر:144574
پ
اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس‌جمهور

استاندارد در شرایط تحریم کمک شایانی به تولید کیفی می‌کند

معاون اول رئیس‌جمهور استاندارد را در شرایط تحریم کمک شایانی به تولید کیفی محصولات تولیدی دانست.

معاون اول رئیس‌جمهور استاندارد را در شرایط تحریم کمک شایانی به تولید کیفی محصولات تولیدی دانست.

 

*** اقتصاد ایران به سمت ایجاد شغل، تولید و رونق پیش می‌رود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسحاق جهانگیری در مراسم روز ملی استاندارد بابیان اینکه شرایط اقتصادی کشور علیرغم تحریم‌های شدید آمریکا و به گفته آمریکایی‌ها یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی علیه ایران است، هم‌اکنون به سمت ثبات پیش رفته و وضعیت اقتصادی به سمت بهتر شدن حرکت کرده است.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: شاخص‌های کلان اقتصادی نوید بهبود را می‌دهد و گزارش‌هایی که از تک‌تک بنگاه‌های اقتصادی وصول‌شده آن را تأیید می‌کند.

وی تصریح کرد: بنگاه‌های مشکل‌دار و شرایط سخت تحریم البته همچنان وجود دارند اما دشمنان فکر می‌کردند که با این حرکات، اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کرده و به سمت متلاشی شدن پیش می‌رود. به‌طوری‌که مردم ایران نتوانند جشن ۴۰ سالگی انقلاب را برپا کنند.

وی افزود: خوشبختانه از این دوران سخت عبور کرده و اقتصاد ایران به سمت ایجاد شغل، تولید و رونق پیش می‌رود.

 

*** رشد اقتصادی مثبت خواهد شد

 

معاون اول رئیس‌جمهور بابیان اینکه رشد اقتصادی مثبت خواهد شد، گفت:

نرخ تورم به سمت کنترل شدن حرکت می‌کند و بورس نیز از رشد مناسبی برخوردار است.

ضمن اینکه شاخصه‌های اقتصادی رشد جهشی را نشان داده که در آینده نمودار خواهد شد و البته همه این‌ها به دلیل آن است که بخش خصوصی ملی، وطن‌دوست و متدین پای کشور ایستاده و سربازان خط مقدم فعالیت خود را به‌خوبی انجام می‌دهند.

جهانگیری تصریح کرد: تصور من بر این است که می‌توانیم شرایط بهتری را ترسیم کنیم که پیام آن به فعالان اقتصادی این است که هرچه محیط بین‌المللی حاکم بر اقتصاد کشور به سمت باثبات شدن پیش برود، می‌توانیم با تعامل کار خود را جلو ببریم.

وی افزود: منطقه خاورمیانه با مسائل جدی روبرو است و امروز درگیر مسائلی شده است که می‌تواند یک‌ذره غفلت در آن‌ها به یک مسئله خطرناک منجر شود پس باید باتدبیر حرکت کرد.

 

*** استاندارد در شرایط تحریم کمک شایانی به تولید کیفی می‌کند

 

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه عنوان کرد:

مسئولان سیاسی کشور کاملاً در این بخش نظارت داشته و کنترل‌های لازم را صورت می‌دهند تا هم در منطقه اتفاقی رخ ندهد و هم در سطح بین‌المللی فشار بر اقتصاد کشور کاهش یابد.

جهانگیری در ادامه گفت: گاهی تصور می‌شود که چون در دوران تحریم هستیم همه‌چیز به‌صورت طبیعی پیش می‌رود، درحالی‌که احساس وظیفه یک نکته مهم است و اگر دشمنان بخواهند برای ایران ایجاد محدودیت کنند، فعالان اقتصادی باید با تمام توان وارد میدان شده و به این تهدیدها توجهی نکنند به این معنا که باید دشمنان را از صحنه کنار گذاشت، نه اینکه از صحنه کنار رفت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون اول رئیس‌جمهور در پایان بابیان اینکه استاندارد در شرایط تحریم کمک شایانی را به تولید کیفی خواهد کرد، اظهار داشت:

برخی در چنین شرایطی به مسائل استاندارد توجه نمی‌کنند، درحالی‌که با توجه به دستاوردهای این سازمان، راه طولانی سپری‌شده تا به این جایگاه رسیده‌ایم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید