کد خبر:144468
پ
افزایش ظرفیت کارخانه استحصال طلای زرکوه
معاون امور معادن وزیر صنعت

موافقت وزیر صنعت با افزایش ظرفیت کارخانه استحصال طلای زرکوه

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت از موافقت وزیر صنعت با افزایش ظرفیت کارخانه استحصال طلای زرکوه خبر داد.

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت از موافقت وزیر صنعت با افزایش ظرفیت کارخانه استحصال طلای زرکوه خبر داد.

 

*** استخراج طلا از روش هیپلیچینگ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جعفر سرقینی در جریان بازدید از واحدهای تولید کنسانتره آهن، پودر میکرونیزه فلدسپات و طلای زرکوه استان کردستان، اظهار داشت:

ایجاد اشتغال و زمینه‌سازی جذب و بکارگیری جوانان از مهم‌ترین بحث­‌های پیش روی مسئولان است و این مباحث در مناطق کمتر برخوردار اهمیت آن را دو چندان کرده است.

سرقینی عنوان کرد: معدن و کارخانه استحصال طلای زرکوه فراتر از استانداردهای تعریف شده اشتغال‌زایی نموده و همت و تلاشی که در بهره‌­برداران این معدن سراغ دارم، امیدوارم که بتوان در جاهای دیگر از ظرفیت‌­ها و پتانسیل­‌های آنان بهره لازم راببریم.

وی اظهار داشت: در دنیا حدود ۳۵ درصد از طلای حاصل شده از طریق روش هیپلیچینگ بوده که این میزان در کشور ما به ۸۵ درصد نیز می­‌رسد.

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد:

در روش هیپلچینگ با رعایت استانداردهای لازم هیچگونه مشکل و تهدید زیست محیطی را به بار نخواهد آورد.

 

*** افزایش ظرفیت کارخانه استحصال طلای زرکوه

 

سرقینی افزود: در کشور حدود ۱۱ هزار پروانه بهره‌­برداری معادن صادر شده که از این تعداد بالغ بر شش‌هزار و ۵۰۰ معدن فعال داریم.

وی تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت در میان معادن بخش خصوصی، معدن طلای زرکوه واقع در شهرستان قروه با لحاظ کردن تمامی موارد جزو ۳ معدن برتر کشور محسوب می‌گردد.

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:

با موافقت مقام عالی وزارت و شورای عالی معادن کشور با افزایش ظرفیت کارخانه استحصال طلای زرکوه موافقت شده که این نویدبخش اشتغال و رونق بیشتر در منطقه است.

سرقینی یادآور شد: در سال گذشته بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان حقوقات دولتی از معادن فعال کشور اخذ و به حساب خزانه دولت واریز گردید.

 

*** جلوگیری از خام‌فروشی

 

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز در این بازدید با تقدیر از تلاش‌­های بهره‌­برداران معدن زرکوه، عنوان کرد:

قانون‌مداری و رعایت استانداردهای لازم در معدن طلای زرکوه بصورت دقیق انجام پذیرفته و از این بابت هیچگونه دغدغه‌ای وجود ندارد.

محمد دره­ وزمی تاکید کرد:

با تلاش­‌های صورت‌گرفته خوشبختانه معادن کردستان در مسیر درست خود قرار گرفته‌اند و در این راستا برای جلوگیری از خام‌فروشی به فرآوری معادن کردستان روی آورده‌­ایم.

 

*** صدور جواز تاسیس فرآوری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در پایان، اظهار داشت:

ما برای تمامی مواد معدنی کردستان که دارای ارزش اقتصادی هستند جواز تاسیس فرآوری را صادر کرده‌­ایم تا بتوانیم از ارزش افزوده و اشتغال‌زایی آن نهایت بهره و استفاده را برای رونق و توسعه اقتصادی استان برده باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید