کد خبر:144328
پ
پارس جنوبی
وزیر نفت در جمع خبرنگاران

مشخص‌شدن تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی/ ۲۷ فاز پارس جنوبی نیازمند تکنولوژی فشار‌افزایی هستند

وزیر نفت با اشاره به روشن‌شدن تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی از نیازمند‌بودن ۲۷ فاز پارس جنوبی به تکنولوژی فشار‌افزایی خبر داد.

وزیر نفت با اشاره به روشن‌شدن تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی از نیازمند‌بودن ۲۷ فاز پارس جنوبی به تکنولوژی فشار‌افزایی خبر داد.

 

*** مشخص‌شدن تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نفت در حاشیه بازدید از کارخانه‌ مپنا در جمع خبرنگاران با اشاره به مشخص‌شدن تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اظهار کرد:

همان‌طور که از شرکت توانمندی چون مپنا انتظار داشتم تمامی ظرفیت‌های مپنا در مدار تولید و بهره‌برداری بوده و امروز این شرکت و کارخانه‌های آن‌ یکی از شاخص‌های فناوری ملی ما است.

وی افزود: شرکت مپنا شرکتی موفقی در عرصه نیروگاهی بوده و در چند سالی که وارد حوزه نفت شده است نیز توانمندی‌های خوبی کسب کرده و از حضور مپنا در بخش استقبال می‌کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه در خصوص انتظارات وزارت نفت از مدیران شرکت مپنا، گفت:

انتظار ما این است که مپنا در بخش هایتک خدمات فنی و مهندسی نفت که امروزه صنعت نفت ما ضعف دارد ورود کرده و بسیار نسبت به فعالیت مپنا در این بخش و نتایج مثبت آن برای کشور امیدوار هستم.

زنگنه بابیان اینکه وزارت نفت یک سازمان برونگرا است، اما باید درون‌زا هم باشیم، تصریح کرد:

از فرصت تحریم‌ها برای توسعه صنایع داخلی استفاده می‌کنیم و این کار عملی است که حداقل دوسوم کارهایی که در نفت انجام می‌شود توسط داخلی‌ها و با ظرفیت داخل انجام شود.

 

*** مذاکره با کشورهای منطقه

 

وی در خصوص مذاکره با وزیر نفت عربستان گفت:

بیش از ۲۲ سال است که باهم دوست هستیم و علی‌رغم تمامی تنش‌های منطقه‌ای دوستی ما همچنان حفظ‌ شده است و در واقع با همه دوست هستیم و در منطقه با هیچ کشوری یا شخصی دشمنی نداریم و آماده مذاکره با کشورها در صورت تقاضای آن‌ها هستیم.

زنگنه با اشاره به مذاکرات ایران با کشورهای مختلف، گفت: در حاشیه اجلاس روسیه با وزرای حاضر دیدارها و مذاکرات خوبی داشتیم که اغلب در خصوص بازار نفت و گاز و شرایط جهانی بود.

وزیر نفت بابیان اینکه ۲۷ فاز پارس جنوبی نیازمند تکنولوژی فشار افزایی هستند، تأکید کرد:

حتی اگر توتال می‌ماند و برای فاز ۱۱ پارس جنوبی سکوهای فشار افزایی را نصب و عملیاتی می‌کرد بازهم ما به دنبال این بودیم که برای بقیه فازها این تکنولوژی را با استفاده از توان داخل عملیاتی کنیم.

 

*** تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی

 

زنگنه از تعیین و تکلیف توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی خبر داد و گفت:

شرکت پتروپارس ۱۰۰ درصد قرارداد را در فاز نخست اجرایی خواهد کرد و شرکت چینی از این قرارداد کنار گذاشته‌شده به‌ طوری که تا پایان سال اولین جکت فاز ۱۱ در این پروژه به‌منظور تولید ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز نصب می‌شود.

وی افزود: برای بخش دوم این قرارداد که فشار افزایی این پروژه است مذاکراتی با شرکت‌های داخلی ازجمله شرکت مپنا آغاز کرده‌ایم.

زنگنه در ادامه با اشاره به تغییر قیمت بنزین، تصریح کرد: هنوز تصمیم نهایی برای افزایش قیمت بنزین ابلاغ نشده است.

 

*** عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ در ۹ کلان‌شهر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نفت در پایان بابیان اینکه هر از چند گاهی ادعاهایی نسبت به کیفیت بنزین مطرح می‌شود، اظهار داشت:

کیفیت بنزین تولید داخل کیفیت بالایی است و هم‌اکنون در ۹ کلان‌شهر بنزین با استاندارد یورو ۴ عرضه می‌شود که بر اساس گزارش‌های بدست آمده مردم نیز از کیفیت بنزین تولیدی راضی هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید