عکاس :
پ

نشست وزیر صمت با فعالان اقتصادی استان گیلان (گزارش تصویری)

نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی استان گیلان برگزار شد.

 

*** جلسه وزیر صمت با فعالان اقتصادی استان گیلان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در این نشست اظهار داشت: با تداوم روند موجود در حوزه تولید به طور حتم رشد اقتصادی کشور صعودی و مثبت خواهد بود.

وی ادامه داد: سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت صمت در سال جاری در ۷ محور اساسی دنبال می‌شود که ساخت داخل به عنوان یکی از رئوس برنامه‌ها و با هدف جایگزینی تولیدات داخلی با کالاهای وارداتی در دستور کار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تا سال ۱۴۰۰ جایگزینی و داخلی‌سازی ۱۰ میلیارد دلاری انواع کالاهای وارداتی برنامه‌ریزی شده و خوشبختانه طی همین چند ماه گذشته و از زمان آغاز برنامه بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار از اهداف این نهضت تحقق پیدا کرده است.

رحمانی خاطرنشان کرد: ساخت داخل مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری، جزو برنامه‌های محوری دولت و در عمل وزارت صنعت و معدن تجارت پرچمدار این مهم برای تحقق در همه بخش های تولیدی کشور است.

 

*** ساخت داخل نیازمند یک باور عمومی و حمایت اساسی مردم است

 

وی تصریح کرد: به هر میزان موفق شویم تولیدات کشور را بومی‌سازی کنیم در تامین اشتغال پایدار برای جوانان خود موفق عمل کردیم و در همین راستا نهضت ساخت داخل نیازمند یک باور عمومی و حمایت اساسی مردم است و قطعاً با دستورالعمل و بخشنامه نمی‌توان این هدف را به سرانجام رساند بلکه باید آستین همت را بالا بزنیم و همه عوامل موثر در حوزه تولید به این رویکرد اساسی کمک کنند.

 تاکید کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری تولید امر مقدس و حفظ تولید یک کار جهادی است؛ در همین راستا باید فرهنگ توجه به توان داخلی را به تمام بخش‌های اقتصادی کشور تزریق کنیم.

 

*** اهمیت توسعه صادرات در راستای تحقق اهداف نهضت ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در راستای تحقق اهداف نهضت ساخت داخل اظهار داشت:

تولید به دو بال نیاز دارد که یکی از آنها صادرات و دیگری توسعه فناوری است که وزارت صنعت در هر دو زمینه توفیقات خوبی را به دست آورده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید