کد خبر:143766
پ
لزوم تمرکز بر افزایش صادرات صنعت فولاد
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

در صنعت فولاد باید روی صادرات تمرکز کرد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه تولید فولاد در کشور دو برابر میزان مصرف داخلی است تاکید کرد در این صنعت باید روی صادرات تمرکز کرد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه تولید فولاد در کشور دو برابر میزان مصرف داخلی است تاکید کرد در این صنعت باید روی صادرات تمرکز کرد.

 

*** ارزیابی صنعت فولاد در شش ماهه دوم سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رسول خلیفه سلطانی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع پیرامون ارزیابی صنعت فولاد در شش ماهه دوم سال ۹۸ با توجه به شرایط تحریم، اظهار کرد:

با وجود مشکلاتی که تحریم‌ها در کشور ایجاد کرده‌اند، صنعت فولاد توانسته به خوبی در حوزه تامین مواد اولیه، تجهیزات، قطعات و ساخت داخل به توانایی‌های داخلی خود متکی باشد.

وی با اشاره به اینکه مصرف فولاد در کشور ۱۳ میلیون تن است، افزود:

تولید فولاد در کشور دو برابر نیاز مصرف داخلی است؛  یعنی حدود ۲۶ تا ۲۷ میلیون تن تولید داریم و باید توانایی را روی صادرات باقی‌مانده فولاد در کشور متمرکز کنیم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ادامه بیان کرد:

صنعت فولاد یک صنعت بالنده‌ است که به لحاظ اینکه توانایی‌ تامین و ساخت داخل را بر عهده دارد و همچنین به لحاظ صادراتی توانایی اینکه فراتر از نیاز داخل تولید کند را دارا است.

 

صنعت فولاد

 

*** ایران، دهمین تولید کننده فولاد در جهان

 

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های خوبی برای صنعت فولاد داریم، گفت:

در این چند سال قادر بودیم که رتبه تولید فولاد را افزایش دهیم که در حال حاضر دهمین تولید کننده فولاد در جهان هستیم.

ساز و کارهای ایران متعلق به یک کشور تولیدکننده بزرگ فولاد است؛ فولاد یک صنعت محرک در اقتصاد است که امیدواریم برای صنایع دیگر نیز یاری‌رسان باشد. 

خلیفه در خصوص اینکه رونمایی از اپلیکیشن اطلس فولاد ایران تا چه میزان می‌تواند در استفاده از ظرفیت معادن و فولاد کشور و افزایش بهره‌وری این حوزه موثر باشد، تصریح کرد:

صنعت فولاد یک زنجیره با ۷یا ۸ حلقه است که ارتباط میان حلقه‌ها از نظر پسین و پیشین بسیار مهم است؛ هرچه توانایی اطلاعاتی را افزایش دهیم، ارتباطات کارسازتر می‌شود. 

درون این حلقه‌ها از تولید کنستانتره، گندله، آهن اسفنجی، فولادسازی، ریخته‌گری و نورد و … همگی مکمل یکدیگرند و با یکدیگر داد و ستد دارند.

تامین تجهیزات و کامپوننت‌ها، تامین قطعات و حجم تامین مواد اولیه فولاد بسیار گسترده است؛ لذا هرچه در ساختار اطلاعاتی قوی‌تر عمل کنیم سبب خواهد شد که اطلاعات قوی‌تری در گردونه صنعت فولادشکل گرفته و یک فضای ارتباطی_رقابتی میان تامین‌کننده و متقاضی تشکیل شود.

 

*** مهم‌ترین تاثیر اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران

 

به گزارش صنایع، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پایان اظهار داشت:

مهم‌ترین تاثیر مثبت رونمایی از اپلیکیشن اطلس ملی فولاد ایران ارتباطات موثر است؛ هرچه ارتباطات موثرتر و عصر ارتباطات رقابتی‌تر باشد در اینصورت تامین‌کنندگان می‌توانند توانایی‌های خود را ارائه دهند تا متقاضیان بتوانند در میان این تامین‌کنندگان بهترین تامین‌کننده را انتخاب کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید