کد خبر:143745
پ
وجود ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

وجود ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور/ اجرای طرح پایش ۵۴ قلم محصول صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به وجود ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور از اجرای طرح پایش ۵۴ قلم محصول صنعتی خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به وجود ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور از اجرای طرح پایش ۵۴ قلم محصول صنعتی خبر داد.

 

*** وجود ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در نشست شورای گفت‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی از وجود ۸۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور خبر داد و اظهار کرد:

در حال حاضر ۹۳ درصد صنایع کشور شامل صنایع خرد و کوچک است، ۹۹۵ واحد صنعتی در استان زنجان فعالیت می‌کنند و ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در این استان وجود دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به اشتغالزایی ۸۹۰ هزار نفری واحدهای تولیدی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اشاره کرد و ادامه داد:

از این تعداد برای ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر در زنجان اشتغالزایی ایجاد شده است، استان زنجان با توجه به آمارهای موجود، ظرفیت خوبی در حوزه صنعت دارد.

 

*** ۳۴ هزار واحد صنعتی در کشور در حال ساخت

 

وی، گفت: ۳۴ هزار واحد صنعتی در کشور مراحل ساخت و تجهیز را طی می‌کنند که از این تعداد ۷۳۴ واحد در استان زنجان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که زنجان در شاخص‌های مختلف مانند تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی و واحدهای به بهره‌برداری رسیده از موقعیت مناسبی برخوردار است، افزود:

اشتغال ایجاد شده در واحدهای صنعتی و تعداد واحدهای درحال ساخت و ساز با سهم بین ۲ تا ۲.۵ درصدی کشور متعلق به استان زنجان است.

صالحی‌نیا با بیان این‌که در کشور مطالعات منسجمی نداریم، اما فکر می‌کنیم ظرفیت‌های تولید بر اساس مزیت‌های نسبی شکل گرفته است، افزود:

بخش خصوصی بر اساس مزیت‌های نسبی موجود به سراغ صنایع مختلف آمده است، زیرساخت‌های موجود با توجه به قدمت و نوع پیاده‌سازی دچار اشکالاتی است.

 

*** تأمین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که تأمین آب مورد نیاز واحدهای صنعتی به‌عنوان مهم‌ترین مشکل در شهرک‌های صنعتی مطرح است، ادامه داد:

همچنین در زمینه تأمین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی مشکلاتی وجود دارد که فعالیت‌های خوبی برای رفع این مشکلات انجام شده است.

وی از اجرای طرح پایش ۵۴ قلم محصول صنعتی در پنج ماه نخست سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت:

امسال تولید صنایع مبتنی بر فرآوری معادن مانند فولاد، مس، سیمان، کاشی و سرامیک روند افزایشی داشته و کالا‌هایی مانند لوازم خانگی و خودرو به دلیل کاهش نقدینگی و کاهش سهم بازار با روند کاهشی مواجه بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان، اظهار کرد:

تمام تلاش مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، استفاده کامل از ظرفیت واحدهای صنعتی است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + دو =

کلید مقابل را فعال کنید