خبرنگار :
پ
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ‌درگفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع پاسخ داد:

آیا تحولات سیاسی و بحران منطقه تاثیری بر نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی نخواهد داشت؟/هدف ایران برای حضور در این نمایشگاه چیست؟

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی‌ در خصوص تاثیرات احتمالی تحولات سیاسی و بحران منطقه بر نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی و پیامد حضور ایران در این نمایشگاه، توضیح داد.

 

*** حضور ایران به نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ اعتبار می‌دهد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهمن حسین‌زاده در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، پیرامون تاثیرات احتمالی تحولات سیاسی و بحران منطقه بر نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی، اظهار داشت:

(BIE) سازمان بین‌المللی هماهنگ‌کننده برپایی اکسپوها است که ایران نیز عضو این سازمان است.

احتمال تاثیر تحولات منطقه بر نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی بسیار کم است. در جام جهانی فوتبال و همچنین المپیک، علی‌رغم این‌که کشورها در مسائل مختلف سیاسی، فرهنگی و غیره با هم اختلاف دارند ولی در جام جهانی شرکت می‌کنند و اکسپو ۲۰۲۰ دبی نیز فارغ از هر مسئله‌ای یک فعالیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی

است.

وی در ادامه پیرامون تاثیر حضور ایران بر این نمایشگاه نیز، گفت:

حضور ایران در این نمایشگاه مثل همیشه با برنامه و بسیار قوی خواهد بود و به این نمایشگاه اعتبار می‌دهد؛ چراکه بعنوان یک کشور فعال در حوزه اقتصاد در منطقه است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی‌ در ادامه بیان داشت:

کشور میزبان فارغ از مسائل سیاسی با ما همکاری‌های لازم را انجام داده و امکانات مناسبی را برای حضور در نمایشگاه در اختیار ایران قرار داده است زیرا اکسپو برای

ما و کشور میزبان می‌تواند یک بازی برد برد باشد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی‌ در پایان با اشاره به جنبه‌های مختلف نمایشگاه اکسپو، اظهار داشت:

این نمایشگاه برای ما تنها جنبهٔ اقتصادی ندارد؛ بلکه داری جنبه‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی است تا صلح‌طلب بودن و فرهنگ غنی مردم کشورمان را به بیست‌وپنج میلیون نفر بازدیدکننده که در آنجا هستند نشان دهیم.

 

نشست خبری مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران

 

*** نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی نمایشگاهی جهانی است که قرار است در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ به میزبانی دبی و در کشور امارات متحده عربی برگزار شود.
در آغاز این رویداد، پنج شهر برای برگزاری این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ پیشنهاد شدند که از میانِ آنها چهار شهر در رقابت باقی ‌ماندند، دبی از امارات متحده عربی، اکاترینبرگ از روسیه، ازمیر از ترکیه، و سائو پائولو از برزیل.

در نهایت دبی برای نخستین بار از منطقه خاورمیانه این رویداد را میزبانی خواهد کرد.
دبی پیش‌بینی کرده است، این میزبانی می‌تواند ۲۳ میلیارد دلار بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ برایش سودآوری داشته باشد که این رقم معادل یک‌چهارم تولید ناخالص داخلی دبی است.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید