کد خبر:143608
پ
قیمت سکه
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر:

قیمت سکه ۳۰ درصد کاهش یافت

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از کاهش ۳۰ درصدی قیمت سکه خبر داد.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از کاهش ۳۰ درصدی قیمت سکه خبر داد.
 
 
 

*** کاهش ۳۰ درصدی قیمت سکه

 
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد کشتی‌آرای پیرامون وضعیت بازار طلای کشور، اظهار داشت: رکود بازار طلا به علت قرار گرفتن در ماه‌های محرم و صفر بسیار تشدید شده است.
 
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور، یادآور شد:
 
کاهش مناسبت‌هایی مانند عقد و ازدواج در این دو ماه، میزان مراجعه به بازار طلا کاهش یافته که پیش‌بینی می‌شود این وضعیت تا یک ماه آینده یعنی تا پایان ماه صفر ادامه داشته باشد.
 
کشتی‌آرای افزود: ضرر حدود ۳۰ درصدی خریداران سکه در یک سال گذشته در حالی بوده که در این مدت، برخی بازارهای موازی توانسته‌اند سود خوبی عاید سرمایه‌گذاران خود کنند.
وی بیان کرد: اکنون طلا جذابیتی برای سرمایه‌گذاری ندارد و فقط برای مصارف خاص مانند هدیه‌دادن و مراسم‌های ازدواج از آن استفاده می‌کنند، در عین حال اکنون به دلیل قرار‌داشتن در ماه صفر، میزان خرید آن نیز کاهش زیادی یافته است.
 
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور تصریح کرد: در گذشته علاوه بر سرمایه‌گذاری برای هدیه‌دادن نیز از سکه استفاده می‌شد، اما در حال حاضر به دلیل بالارفتن قیمت سکه و کاهش توان خرید، مردم گرایش کمی برای هدیه‌دادن سکه در مراسم‌ها و مناسبت‌ها دارند و ترجیح می‌دهند که از سایر کادوها استفاده کنند.
 
 
 

*** حباب سکه به صفر رسید

 
 
 
کشتی‌آرای درباره حباب سکه نیز افزود: بدلیل کاهش شدید قیمت سکه میزان حباب آن نیز افت زیادی کرده است، حباب سکه تمام بهار آزادی اکنون به صفر رسیده و حباب نیم‌سکه نیز به صفر نزدیک شده است و ربع‌سکه و سکه‌گرمی هنوز اندکی حباب دارند که آن نیز در حال تخلیه‌شدن است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور درباره تاثیر اونس جهانی طلا بر قیمت‌ها، بیان کرد:
 
اونس طلا نوسان‌های زیادی داشته، قیمت آن به حدود یک‌هزار و ۵۵۰ دلار نیز رسیده بود، اما از حدود یک ماه پیش روند نزولی یافت و ارزش آن حدود ۷۵ دلار افت کرده و به قیمت یک‌هزار ۴۷۵ عقب‌نشینی کرده است.
 
وی با بیان اینکه قیمت اونس تحت تاثیر تحولات سیاسی و اقتصادی است، اضافه کرد: به نظر کارشناسان بعید است که قیمت اونس افت بیش از این داشته باشد.
 
 
 

*** امیدواری به رونق بازار طلا پس از ماه صفر

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور در پایان درباره چشم‌انداز بازار طلا، گفت:
 
با توجه به قرار داشتن در ماه صفر بازار طلا و سکه هم‌چنان در رکود باقی‌خواهد ماند و انتظار می‌رود پس از پایان ماه صفر، رونقی موقت به بازار طلا بازگشته، اما با شروع فصل زمستان دوباره بازار طلا رو به رکود می‌رود و تا عید نوروز ادامه خواهد یافت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید