خبرنگار :
پ
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی‌ در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صنایع:

اکسپو ۲۰۲۰ دبی فرصتی ارزنده برای افزایش صادرات و توسعه گردشگری است+فیلم

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی را فرصتی ارزنده برای صنعت گردشگری و توسعه فعالیت‌های تجاری دانست.

 

*** استفاده از ظرفیت رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دبی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهمن حسین‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع مبنی بر برنامه‌های شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران پیرامون استفاده کامل از ظرفیت نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی در راستای توسعه صادرات کشور، اظهار داشت:

اکسپو ۲۰۲۰ دبی یک رویداد جهانی است که هر پنج سال یک‌بار برگزار می‌شود و با توجه به اینکه این رویداد در کشور همسایهٔ ما برگزار می‌شود این امر می‌تواند برای کشور ما فرصت خوبی تلقی شود.

وی افزود: ما ستادی از اتاق بازرگانی، سازمان گردشگری، معاون علمی رئیس‌جمهوری، شهرداری‌ها و سایر بخش‌ها تشکیل دادیم که فعالیت‌ها و برنامه‌های مناسبی در آن ارائه شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ادامه داد:

همچنین ما جلسه‌ای با شورای بازرگانان ایران در کنسول‌گری و چند شرکت در دبی برگزار کردیم و بحث و تبادل‌ نظرهای خوبی در این زمینه صورت گرفت.

حسین زاده تصریح کرد: غرفه‌ای که برای کشور ما در نظر گرفته‌شده است به متراژ دو هزار متر است که ۴۰۰ متر از فضای آن تجاری است و قرار است در آنجا معماری به سبک ایرانی طراحی شود که هرکسی که وارد غرفه ایران شد احساس کند که وارد خاک ایران شده است؛ ما باید این معماری را باید به جهانیان نشان دهیم.

 

نشست خبری مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران

 

*** تأثیر اکسپو در صنعت گردشگری

 

وی افزود: قرار است بخشی از این فضا به رستوران با غذاهای ایرانی اختصاص یابد و بخشی دیگر محصولات صادراتی ما اعم از خشکبار، زعفران و فرش است که به‌صورت تجاری به فروش می‌رسد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی یادآور شد:

هم‌زمان با برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دبی ما در دبی نمایشگاه و باشگاه ایرانیان را نیز خواهیم داشت که بازدیدکنندگان را به آنجا ارجاع می‌دهیم.

این نمایشگاه‌ها به نفع ما خواهد بود؛ چراکه صادرات ما بیشتر خواهد شد و همچنین تأثیر بسزایی در صنعت گردشگری ما خواهد گذاشت.

حسین زاده با اشاره به فعالیت‌هایی که در حوزه فنّاوری، استارتاپ و شرکت‌های دانش‌بنیان انجام‌شده، گفت:

ما این فرصت را غنیمت می‌شماریم تا صنعت گردشگری و سایر ظرفیت‌هایمان را در معرض دید همگان بگذاریم.

همچنین ما با کنسول‌گری هماهنگ کردیم که در همان‌ مکان برای مسافرینی که قصد سفر به ایران را دارند ویزا و بلیت صادر شود که با تور گردشگری هفته بعدی به ایران سفر کنند.

 

نشست خبری مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران

 

*** اکسپو فرصتی ارزنده برای صادر کالاهای هدف

 

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی، در پایان اظهار داشت:

رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دبی فضای بسیار خوبی برای توسعه صادرات کالاهای هدفمان به کشورهای مختلف است و با توجه به اینکه در حال حاضر علیه کشور ما جوسازی‌های زیادی وجود دارد ما می‌توانیم با استفاده از این فضا تاریخ کهن خود و همچنین معرفی برندهای کشورمان را در آنجا نشان دهیم.

به همین دلیل از تجار درخواست می‌کنیم که در آنجا حضورداشته باشند و طرح‌هایشان را به ما ارائه دهند که این امر حتماً برای ما بسیار مؤثر است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی نمایشگاهی جهانی است که قرار است در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ به میزبانی دبی و در کشور امارات متحده عربی برگزار شود.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید