کد خبر:143155
پ
جلسه کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

تامین زیر‌ساخت‌های لجستیکی در حوزه تجارت کشور

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در اولین جلسه کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید از تامین زیر‌ساخت‌های لجستیکی در حوزه تجارت کشور خبر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در اولین جلسه کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید از تامین زیر‌ساخت‌های لجستیکی در حوزه تجارت کشور خبر داد.

 

*** تشریح نتایج حاصله از ۳۴ برنامه اجرایی وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در آغاز این جلسه با مروری بر ۷ محور اصلی فعالیت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشی از نتایج حاصله از ۳۴ برنامه اجرایی این وزارتخانه از ابتدای ۹۸ تاکنون را تشریح کرد.

وی، اظهار داشت: طی بررسی‌های به عمل آمده و همچنین رصد مستمر برنامه‌های تدوین شده، در اکثر موارد نتایج خوبی بدست آمده و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که در آینده انجام می‌شود، کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید  و همکاری بیشتر سایر بخش‌ها را بیش از این بهبود ببخشیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود:

وزارت صمت در حوزه تعمیق ساخت داخل گام‌های موثری برداشته در بخش معادن و اکتشافات فعالیت‌های گسترده‌ای را آغاز و در حوزه تجارت و تامین زیر ساخت‌های لجستیکی آن و همچنین در توسعه صادرات نتایج امیدوار‌کننده‌ای را از ابتدای سال ۹۸ به دست آورده است.

 

*** وظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی

 

وظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی، با هدف اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و محوریت توسعه و رونق تولید در سال ۹۸ با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ تحت عنوان سال رونق تولید ابلاغ شده است.

در همین راستا اولین جلسه کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیری رئیس امور صنعت، معدن، بازرگانی و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت امور زنان و خانواده، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق اصناف ایران و اتاق تعاون ایران به عنوان هسته اندیشه‌ورزی کارگروه تشکیل شد.

 

*** محورها و اولویت‌های در دستورکار کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محورها و اولویت‌های در دستورکار این کارگروه شامل استفاده حداکثری از توان داخلی، شناسایی، اولویت‌بندی و تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش، اصلاح نظام توزیع کالا، کاهش وابستگی تولید به واردات، امنیت غذا و درمان و تولید محصولات راهبردی، توسعه معدن و صنایع معدنی، اصلاح سیاست‌های تجاری و صنعتی و مدیریت آثار تحریم است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید