کد خبر:142615
پ
اولین جلسه هیات نظارت

هیات نظارت بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور شروع به کار کرد

اولین جلسه هیات نظارت بر اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی برگزار شد.

اولین جلسه هیات نظارت بر اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی برگزار شد.

 

*** هیات نظارت بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور شروع به کار کرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  این جلسه مشاور معاونت امور صنایع و مسئول پیگیری اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور با اشاره به وظایفی که در بخش‌های مختلف این قانون برعهده هیات نظارت گذاشته شده است تدوین شیوه‌نامه داخلی را گامی در جهت تسریع در فعالیت‌های نظارتی هیات قلمداد کرد.

بر اساس این گزارش؛ در ادامه پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مفاد دو سرفصل از پیش نویس شیوه‌نامه داخلی هیات، در نهایت سر فصل‌های یاد شده با اصلاحات مورد نظر حاضران، نهایی و به تصویب رسید و مقرر شد مابقی مفاد شیوه‌نامه در جلسه بعدی مطرح و مورد تصویب قرار گیرد.

همچنین مقرر شد، گروه کارشناسی نیز به منظور بررسی دقیق‌تر و تخصصی پرونده‌ها تشکیل شود.

 

*** ۵ اعضای هیات جلسه

 

قابل ذکر است؛ این هیات متشکل از ۵ عضو ثابت شامل: نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت جهاد کشاورزی، معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می‌باشد و همچنین ۴ عضو غیر ثابت می‌باشد که حسب مورد و با توجه به موضوع‌های مطرح شده در جلسه‌های هیات شرکت می‌کنند.

همچنین اعضای غیر‌ثابت نیز شامل؛ نمایندگان تشکل حرفه‌ای صنفی مربوطه، اتاق تعاون، اتاق اصناف و نماینده دستگاه مرکزی مرتبط با موضوع می‌باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است؛ در انتهای جلسه نیز در مورد رفع مشکلات اداری و حقوقی دستگاه های اجرایی در زمینه اجرای قانون یاد شده در ارتباط با اجرای پروژه هایشان بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید