کد خبر:142566
پ
کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ
وزیر صنعت

کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ / برنامه کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات اجرا می‌شود

وزیر صنعت با اشاره به کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ از اجرای برنامه کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات خبر داد.

وزیر صنعت با اشاره به کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ از اجرای برنامه کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات خبر داد.

 

*** نهضت ساخت داخل و انقلاب معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی پیش از ظهر امروز ( یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸) در مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اظهار داشت:

امسال هفت محور برای سال رونق تولید در برنامه وزارتخانه با ۳۴ برنامه عملیاتی پیش‌بینی شده است و توسعه معادن یکی از محورها است، علاوه بر این فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس، تکمیل زنجیره فلزات اساسی و اکتشافات در قالب انقلاب معدنی دنبال می‌شود.
به گفته وزیر صنعت، نهضت ساخت داخل و انقلاب معدنی از مهمترین برنامه‌های این بخش محسوب می‌شود و در حقیقت نهضت ساخت داخل حرکت بزرگی است که اقتصاد کشور و بخش معدن را فعال می‌سازد و بر اشتغال نیز به نحو محسوسی تاثیرگذار است.

به گفته رحمانی حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها نقش موثری در شرایط تحریم خواهند داشت و چنانچه از معدن به عنوان جایگزین درآمد نفتی می‌خواهیم بهره بگیریم باید از همه توانمندی‌های داخلی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم.

 

*** کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ 

 

افزود: امروز در جلسه‌ای با یکی از خودروسازان بزرگ، مشخص شد که شمار خودروهای کف پارکینگ از ۸۰ هزار دستگاه به بیش از ۳۰ هزار دستگاه رسیده است و این امر ناشی از سیاست داخلی سازی در کشور است که به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شده است.

به گفته رحمانی قطعات داخلی سازی شده در واقع با تکیه بر توانمندی داخلی مشکلات این بخش را برطرف خواهد ساخت.

 

مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)
 

 

*** حل مشکلات شرکت هپکو 

 

وی درباره مشکلات هپکو گفت: بحث سهامداری این واحد صنعتی مربوط به سازمان خصوصی‌سازی است که باید تصمیم‌گیری کند و از نظر تولید و اشتغال نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد موضوع شد و در واقع اکنون تعیین تکلیف سهامدار مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی‌سازی) است و روی مساله حقوق کارکنان این مجموعه قرار است بانک ملی ایران نابعی اختصاص دهد تا مشکل حقوق برطرف شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، اظهار داشت:

قرار است وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها) با هپکو برای خرید سفارش دهند که انتظار می‌رود مشکلات این واحد صنعتی به زودی برطرف شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید