کد خبر:142568
پ
تدوین نقشه راه تنظیم بازار
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی:

جهت‌گیری کلی گمرک در نمایشگاه بین‌المللی، تأمین قطعات و تجهیزات بخش تولید است

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، جهت‌گیری کلی گمرک در نمایشگاه بین‌المللی را تأمین قطعات و تجهیزات بخش تولید عنوان کرد.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، جهت‌گیری کلی گمرک در نمایشگاه بین‌المللی را تأمین قطعات و تجهیزات بخش تولید عنوان کرد.

 

*** جهت‌گیری کلی گمرک در نمایشگاه بین‌المللی، تأمین قطعات و تجهیزات بخش تولید است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در حاشیه افتتاح ساختمان گمرک شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، اظهار کرد:

افتتاح این ساختمان، کار بسیار خوبی است تا بتوانیم از ظرفیت حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه‌های کشورمان استفاده کنیم و بخشی از کالاهایی که مورد نیاز است هم از طریق گمرک ترخیص و تامین شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در بخش دیگری از سخنان خود تامین کالاها را شامل دو بخش دانست و گفت:

بخشی از کالاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی که همان ارز دولتی است تامین می شوند، این کالاها در واقع کالاهای ضروری و اساسی کشور هستند که مشمول قیمت گذاری می شوند و قیمت آن‌ها هم جهش خاصی نداشته است و تامین بخشی دیگر از کالاها نیز با ارز نیمایی انجام می‌پذیرد.

مدرس خیابانی، گفت: جهت‌گیری کلی گمرک مستقل در نمایشگاه بین‌اللملی، محدود به تأمین قطعات و تجهیزات و مایحتاج بخش تولید کشور است.

 

*** تثبیت نرخ ارز

 

وی، بخش غالب تثبیت و آرامش بازار را متاثر از تثبیت نرخ ارز دانست و افزود:

همانطور که به تناسب قیمت کالاها با افزایش نرخ ارز بالا رفت، همانطور هم به تناسب دارد پایین می آید و اگر قیمت کالاها را مورد رصد قرار دهیم یا قیمت ها ثبیت شده است یا با کاهش قیمت ها مواجه هستیم.

مدرس خیابانی با بیان اینکه به عنوان نمونه در یخچال و فریزر با کاهش ۱۵ درصدی قیمت مواجه هستیم، افزود:

قیمت کالاهای اساسی نیز از یک ثبات و آرامش در قیمت‌ها مواجه است.

وی در خصوص قیمت رب گوجه‌فرنگی، بیان کرد:

قیمت قوطی رب گوجه‌فرنگی الان ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان است و قیمت رب گوجه‌فرنگی اگر نیز ارزان شود باید روی یک قیمت متعادل بایستد و در این راستا سازمان تعاون روستایی با تسهیلاتی که اخذ کرده در حال خرید گوجه‌فرنگی به قیمت ۱۱۰۰ تومان است و قیمت گوجه را برای رسیدن به یک تعادل نسبی بالا آورده است.

 

*** افزایش قیمت رب گوجه فرنگی

 

مدرس خیابانی در خصوص افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی، یادآوری کرد:

بخشی از رب گوجه‌های تولیدی با قیمت بالا مربوط به گوجه فرنگی‌های به قیمت پارسال است که ۴ تا ۵ هزار تومان فروخته شده است و بخشی نیز مربوط به قیمت‌های پارسال برای صادرات به کشورهای همسایه بوده است و به همان تناسب کشاورزان کشت کردند اما با محدودیت صادرات مواجه شدند.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در پایان، اظهار کرد:

وظیفه ما این است که نگذاریم کشاورزان ضرر کنند و در همین راستا سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید تضمینی، قیمت گوجه را با قیمت خرید حمایتی و توافقی بالا می برد و به تناسب قیمت رب گوجه نیز ارزان می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است که ساختمان گمرک شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با‌حضور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی مورد افتتاح قرار گرفت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید