کد خبر:142464
پ
تعیین تکلیف شرکت هپکو
استاندار مرکزی

رئیس‌جمهوری دستور فوری برای بررسی موضوع هپکو صادر کرد + سند

استاندار مرکزی از صدور دستور فوری رئیس‌جمهور برای بررسی موضوع هپکو خبر داد.

استاندار مرکزی از صدور دستور فوری رئیس‌جمهور برای بررسی موضوع هپکو خبر داد.

 

*** صدور دستور فوری رئیس‌جمهور برای بررسی موضوع هپکو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی آقازاده روز شنبه در خصوص موضوع هپکو، اظهار داشت:

پیرو نامه هفته گذشته اینجانب به ریاست محترم جمهوری، ظرف مدت کمتر از ۴۸ ساعت دستور طرح موضوع و پیگیری لازم در هیات دولت را ابلاغ کردند و موضوع هپکو در نشست هیات دولت مطرح و مباحثی شکل گرفت.

وی ادامه داد: رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری نیز نامه ارسالی استاندار مرکزی و پاسخ رئیس‌جمهوری را به سه وزیر مرتبط با موضوع هپکو، ارسال کردند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: فردا (یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸) نشست مهمی در سازمان خصوصی‌سازی در خصوص بررسی وضعیت هپکو برگزار می‌شود تا سهامداری این واحد تولیدی، صنعتی تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: یکی از دستورکارهای نشست فردا، بررسی و امکان‌سنجی تعدادی از شرکت‌های معدنی در قالب کنسرسیوم است که هپکوی اراک می‌تواند برای آنها فرصت مناسبی برای توسعه اقتصادی باشد.

آقازاده عنوان کرد: در نشست فردا در سازمان خصوصی‌سازی تعداد قابل توجهی از دستگاه‌های مسئول و نماینده استانداری مرکزی نیز حضور دارند که امیدواریم در این نشست و جلسه‌های بعدی که در هفته‌های آتی در تهران و اراک برگزار می‌شود، شاهد آغاز تولید دائمی در شرکت هپکو باشیم.

 

*** شرکت هپکو 

 

شرکت‌هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین‌آلات راه‌سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.

هپکوی اراک در حال حاضر ۲۵ نوع ماشین‌آلات راه‌سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می‌کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد تولید می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارخانه هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد.

 

"تعیین

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول